Porady

Jakie wazony wybrać, by dom był idealny?

Jakie wazony wybrać, by dom był idealny?

Obecnie urządzanie domu stało się bardzo modne, nie wszyscy za nim przepadamy. Czasem to wręcz przykry obowiązek. I choć może się to wydawać dziwne, to wazony mają w tej sprawie ogromne znaczenie. Jeśli są wygodne, łatwo się ich używa, a przy tym stanowią dla gospodarza piękny dodatek, a nie przeszkodę – wystrój będzie wyglądało zupełnie inaczej. Jak zatem wybrać wazony i na co zwrócić uwagę, by pokochać swój dom?

Wazony – styl też się liczy!

Wiele osób decyduje się na wybór konkretnych wazonów ze względu na ich wygląd. I nie ma w tym nic złego! To ważne, by również wizualnie stworzyć przestrzeń, w której chcemy przebywać. Zatem od tego możemy zacząć. Wybierajmy fronty mebli, które doskonale korespondują ze stylem naszego mieszkania. Stawiajmy przy tym na ulubioną kolorystykę (tak, nawet czerń) i na pożądaną fakturę materiału. Istotna jest również półka, której uroku doda właśnie wazon.

Nie zapominajmy jednak o praktyczności. Jeśli irytację wzbudza w nas zbyt duży wazon, albo często o niego zahaczamy podczas pracy, może on nie zdać egzaminu. Warto dobierać wazony z myślą, że mają nam służyć przez długie lata i zawsze będą się idealnie komponowały ze świeżymi kwiatami i stylem . Jeśli tylko uda nam się uzyskać efekt, w którym wazony są ozdobą i cieszą nasze oczy, przebywanie w tym pomieszczeniu stanie się przyjemniejsze. A od tego już tylko krok do przyjmowania gości i zachwycania się stylem!

Wazony – ozdoba idealna

Wazony to jeden z ważniejszych, choć niedocenianych wyborów podczas wykańczania wnętrza lub jego remontu. Równie ważne, jak kolor, czy materiał jest to, jak jaki styl pomieszczenia wybierzemy. Praktyczne ułożenie półek i szuflad to coś, co może znacznie ułatwić dobór wazonów i innych dekoracji. Jak to zrobić mądrze i wybrać odpowiednie ozdoby nie przeszkadzające w codziennych obowiązkach?

  • Duża ilość półek odkrytych. Im ich więcej w meblach, tym bardziej będziemy mogli sprawiać lepsze wrażenie na gościach. Dodatkowo możemy dodać kilka wazonów z różnymi wariacjami kwiatowymi, które dodatkowo nadadzą uroku Twojemu wnętrzu. Warto również zastanowić się nad wazonami w przedpokoju czy kuchni.
  • Stół. O wiele lepiej zjeść posiłek w rodzinnym gronie, gdy tuż obok znajdują się kwiaty w pięknym wazonie. Co więcej możemy w świetnym stylu udekorować nasz stół i wszelkie inne dodatki.
  • A może przedpokój? Jest to najczęściej niedoceniane pomieszczenie, jednak warto rozważyć bukiet świeżych kwiatów tuż przy wejściu. Z pewnością będzie on miłym zaskoczeniem dla nadchodzących gości.
  • Kwiaty w łazience nie tylko nadadzą uroku Twojemu wnętrzu, ale także pozwolą zadbać o walory zapachowe. Nie od dziś wiadomo, że kwiaty w idealnym wazonie w łazience to wręcz idealny dodatek.

Similar Posts