Porady

Meble w pokoju dziecka – co warto wybrać?

Meble w pokoju dziecka – co warto wybrać?

Wbrew pozorom wybór mebli do pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem, ponieważ prawidłowy zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Dlatego meble do pokoju dziecięcego to szeroki wybór różnych propozycji, które dopasowane są do potrzeb właściwych dla danego etapu rozwoju. Imperium Mebli to sklep meblowy online, w którym znajdziesz wszystko, co potrzebne – niezależnie od tego, czy meblujesz pokój kilkulatka, czy nastolatka.

Meble dla najmłodszych – czym powinny się cechować?

Dzieci w wieku przedszkolnym oraz pierwszych klasach szkoły podstawowej są bardzo ruchliwe i lubią radosne zabawy. Dlatego meble do ich pokoju muszą być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne. Co to oznacza? Wszystkie kanty i rogi szafek, biurek czy stolików powinny być zaokrąglone. Eliminuje to ryzyko bolesnego uderzenia. Ponadto szuflady wyposaża się w mechanizm blokujący ich wypadanie. Dzięki temu dziecko wysuwając szufladę, nie upuści jej sobie na nogi – co może mieć poważne konsekwencje.

W Imperium Mebli znajdziesz takie właśnie, bezpieczne meble dla młodszych. Gwarantują one nie tylko brak nieprzyjemnych wypadków podczas codziennego użytkowania, ale również są niezwykle estetyczne. Radosne kolory i przyjemne dla oka desenie sprawiają, że pokój dziecka nabierze charakteru i estetyki, stając się przyjemnym miejscem do wypoczynku, zabawy oraz nauki.

Starsze dzieci są bardziej ostrożne i nie wymagają aż takich zabezpieczeń. Dlatego w ich przypadku meble do pokoju dziecięcego nie różnią się zbytnio od “mebli dla dorosłych”. Można nabywać je zarówno pojedynczo, jak i w całych zestawach. Dzięki temu sklep meblowy online może zainteresować zarówno tych rodziców, którzy meblują pokój dziecka od podstaw, jak i tych, którzy chcą tylko dokupić brakujące meble oraz wyposażenie.

Co będzie potrzebne w pokoju dziecka?

Dla młodszego i starszego dziecka pokój stanowi część jego świata, w którym codzienne spędza sporo czasu. Dlatego warto zadbać o to, aby miało pod ręką wszystko, czego tylko może potrzebować. Podstawa to oczywiście łóżko. Dla starszych może być klasyczne, rozkładane z miejscem do schowania pościeli. Jednak młodsi mogą mieć problemy z jego obsługą, dlatego tu przyda się łóżko z wysuwaną szufladą, do której maluch będzie mógł samodzielnie składać pościel.

Druga ważna rzecz to biurko. Posłuży ono do odrabiania lekcji oraz innych zajęć, jak rysowanie, korzystanie z laptopa, granie w gry planszowe itp. Tutaj Imperium Mebli oferuje wiele propozycji różniących się gabarytami, liczbą szuflad, a także kolorystyką. Możesz wybierać pomiędzy biurkami z szufladą na klawiaturę komputera lub bez, z półeczką lub różnymi dodatkami, które znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie.

Niezbędna będzie także szafa lub komoda do składowania ubrań. Takie meble do pokoju dziecięcego to również duży wybór, jednak dla młodszych polecamy komody. Maluchy nie będą mieć problemu z otwarciem wszystkich szuflad, podczas gdy wyżej położone półki w szafie (lub pawlaczu) wymagają wchodzenia na stołek lub krzesło, co może doprowadzić do wypadku.

Niezależnie od tego, jakich mebli szukasz, w Imperium Mebli znajdziesz wszystko, co potrzeba, aby pokój dziecka stał się miłym i bezpiecznym miejscem!

Similar Posts