Porady

Ciemna paleta kolorów do wnętrz

Ciemna paleta kolorów do wnętrz

Aranżacja z wykorzystaniem ciemnych kolorów ma wiele odsłon – szarość, głęboka zieleń, granat, a nawet czerń. Do jakiego stylu wnętrza będzie pasował ten oryginalny koncept? Jak w jego realizacji można wykorzystać złożoną paletę kolorów Beckers? Sprawdź dostępne rozwiązania!

Nowoczesne aranżacje z ciemnymi kolorami

W tradycyjnych koncepcjach aranżacji mieszkania dominują odcienie jaśniejsze, pełniące funkcję tła, na którym dobrze będą wyglądać wybrane przez nas meble i ozdoby. Natomiast w bardziej nowoczesnych projektach z powodzeniem wykorzystywane są mocno nasycone tony. Z ich pomocą można osiągnąć niepowtarzalny efekt.  

 

Paleta kolorów Beckers w mniejszych wnętrzach

Często słyszy się, że nieduże pomieszczenia należy malować jasnymi kolorami, zwłaszcza bielą, która tworzy wrażenie przestronności. I chociaż niewielki pokój utrzymany wyłącznie w kolorystyce granatu lub czerni faktycznie może być mało przyjazny, to malując ciemnym kolorem pojedynczą ścianę, uzyskamy intrygujący efekt wizualny i przestrzenny. Zawczasu warto wziąć pod uwagę kolor mebli, które mogą odpowiadać ciemnym odcieniom ściany lub kontrastować z nią. Dzięki kompletnej palecie barw ścian i dodatków uzyskamy elegancki efekt. Przy tej opcji aranżacji sprawdzą się subtelnie ciemne odcienie takie, jak Herbarium lub Midnight z palety barw marki Beckers.  

 

Ciemny kolor w dużym wnętrzu

Kiedy dysponujemy większą przestrzenią, która pozwala na odważniejsze eksperymenty, możemy rozważyć pomalowanie ciemnym kolorem większej powierzchni ścian. Kluczowe jest tutaj, jak wiele światła wpada do wnętrza. Jeżeli okna znajdują się po stronie południowej, możemy czuć się bardziej komfortowo, jeżeli wyciszymy jaskrawe światło jednolitym nasyconym kolorem lub też, gdy wykorzystamy np. ciemny pas, tworzący dodatkowy akcent. Przy tego typu aranżacji mogą interesujące wydają się odcienie, Oxygen lub Modern loft z palety Beckers Designer Collection- zwłaszcza, gdy wnętrze ma służyć pracy i wprowadzać nas w nastrój skupienia. Jeżeli zależy nam na bardziej żywiołowym obliczu wnętrza, warto zwrócić wzrok w kierunku odcieni czerwieni oraz innych wariacji ciepłych kolorów.

 

Nie zapomnij o detalach! 

Decydując się na zastosowanie ciemnych kolorów w aranżacji, warto pomyśleć o dodatkach, które albo wzmocnią efekt bezpiecznego, wyciszonego zakątka lub też rozjaśnią i rozweselą wnętrze. Możemy wykorzystać dodatki w zbliżonych odcieniach lub też pokazać swoje żywiołowe oblicze, wybierając wystrój oparty na  kontrastach. Jasne dywany, meble i inne elementy dekoracyjne będą odcinać się na tle ciemnej ściany i wprowadzać dynamikę do wnętrza. O nastrój tak urządzonego wnętrza zadba oświetlenie – w tym miejscu proponujemy liczne punkty świetlne – lampy stojące, wiszące oraz paski ledowe.

www.beckers.pl

Similar Posts