Porady

Baterie kuchenne z podłączeniem do filtra – warto czy nie warto?

Baterie kuchenne z podłączeniem do filtra - warto czy nie warto?

Baterie kuchenne z podłączeniem do filtra to bardzo dobra alternatywa dla plastikowych lub szklanych dzbanków filtrujących. Nie musisz pamiętać o uzupełnieniu wody w zbiorniku, po prostu nalewasz ją do szklanki, czajnika albo garnka prosto z kranu. Do gotowania wolisz wykorzystać wodę z sieci? Nie ma problemu. Możesz kupić baterię zlewozmywakową z osobną wylewką.

Dziś baterie kuchenne to nie tylko wylewki z jedną lub dwiema dźwigniami, lecz także podgrzewacze wody, filtry oraz dozowniki. Nowoczesne rozwiązania montowane w bateriach mają po prostu ułatwiać pracę w kuchni, a jednocześnie być ekologiczne. Tak jest również w przypadku armatury z filtrem, który oczyszcza wodę z zanieczyszczeń i pozwala skutecznie pozbyć się osadów z kamienia.

Zalety baterii kuchennych z podłączeniem do filtra

Jakie są niewątpliwe zalety baterii zlewozmywakowych z podłączeniem do filtra? Po pierwsze, różnego rodzaju oszczędności. Oszczędza się głównie pieniądze, ponieważ woda z sieci po przeliczeniu jest dużo tańsza za litr niż niegazowana woda w butelkach dostępna w sklepach. Oszczędza się również czas – nie trzeba specjalnie iść do hipermarketu, przynosić zgrzewek albo dużych 5-litrowych butelek, żeby mieć dostęp do wody zdatnej do picia bez przegotowania. Jednocześnie oszczędza się miejsce, bo filtra wody podłączonego do baterii nie widać na pierwszy rzut oka. Zazwyczaj jest on umieszczony pod zlewem i zajmuje niewielką przestrzeń w przeciwieństwie do butelek albo plastikowych dzbanków filtrujących stojących na blacie czy stole.

Po drugie, łatwy dostęp do czystej wody. Wystarczy odkręcić kran, żeby móc korzystać z krystalicznej wody. Dodatkowo, proces filtracji poprawia walory smakowe, wychwytując cząsteczki osadów wapiennych, metali ciężkich oraz chloranów. Wiele z modeli dostępnych na rynku pozwala także na pobieranie wody bezpośrednio z wodociągu – wówczas bateria ma osobny element sterujący odpowiadający za tę funkcję i osobną wylewkę.

Po trzecie, zmniejszenie ilości odpadów. Bateria kuchenna z podłączeniem do filtra wymaga stosowania specjalnych wkładów, które należy wymieniać stosunkowo rzadko. W porównaniu do tego, ile plastikowych śmieci produkuje się, kupując wodę butelkowaną, jeden filtr to naprawdę niewiele.

Po czwarte, łatwe dopasowanie baterii do kuchni. Oferta jest na tyle szeroka, że bez problemu można kupić model idealny do swojego wnętrza. Do wyboru są m.in. baterie chromowane, z mosiądzu, granitowe czy stalowe o różnych kształtach, kolorach i w różnych stylach.

Gdzie kupić baterie zlewozmywakowe z podłączeniem do filtra? M.in. tu: https://comitor.pl/katalog/baterie/baterie-kuchenne/

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

Czy zatem tego typu baterie mają w ogóle jakieś wady? Tak naprawdę tylko jedną – cenę. Armatura z podłączeniem do filtra będzie droższa niż standardowa pobierająca wodę z sieci. Warto jednocześnie zaznaczyć, że rozpiętość cenowa baterii jest bardzo duża – od kilkuset złotych do kilku tysięcy – dlatego jeżeli rzeczywiście zależy nam na zakupie baterii z takim rozwiązaniem, można poszukać czegoś w swoim budżecie.

Similar Posts