Porady

Czy porcelana to dobry pomysł na prezent?

Czy porcelana to dobry pomysł na prezent?

Wiele osób deklaruje, że woli dawać upominki niż je dostawać, mimo to kupowanie prezentów bywa problematyczną sprawą – bez względu na to, czy chodzi o urodziny, rocznicę, święta, ślub czy każdą inną okazję. Im w bliższej relacji jest się z obdarowywaną osobą, tym łatwiej wybrać podarunek, ponieważ można zdecydować się na coś personalnego. W sytuacji, kiedy trzeba przygotować prezent na ślub dawno niewidzianego kuzyna lub dla przyszłej teściowej, sprawa się nieco komplikuje. Warto wtedy wybrać coś uniwersalnego i funkcjonalnego. Jednym z takich upominków może być porcelana.

Różnorodny wybór w sklepach z porcelaną

Chyba każdy lubi jeść i pić z ładnej zastawy – w końcu mówi się, że jemy oczami. Nie chodzi tu tylko o sam wygląd potraw, ale również o to, na czym zostały one podane. W restauracjach często konkretne danie serwowane jest na przeznaczonym dla siebie rodzaju talerza – w odpowiednim kształcie czy też kolorze. Chcąc zadbać o miłe wrażenia podczas jedzenia, warto wręczyć solenizantowi ładny element nakrycia stołu.

Nawet bez konkretnego pomysłu w sklepach z porcelaną można znaleźć inspirację. Zwykle w asortymencie znajdują się bardzo zróżnicowane produkty – od filiżanek, przez talerze, aż po gotowe serwisy.

W przypadku lepszej znajomości z osobą, która ma otrzymać prezent, ma się już dużą przewagę, bo istnieje duża szansa na znajomość wyposażenia kuchennego obdarowywanego. Jeśli w ostatnim czasie doszło to zbicia się ulubionego kubka, to będzie świetna okazja do sprawdzenia oferty eleganckich kubków porcelanowych i zdecydowanie się na jeden z nich (sprawdź np. https://porcelanaonline.pl/35-kubki). Może być jednak tak, że asortyment szafek kuchennych solenizanta będzie nieodgadniony – wtedy najlepiej wybrać coś, co i tak na pewno mu się przyda. Wydaje się, że filiżanek do kawy nigdy dość, a zwłaszcza takich zdobionymi kolorowymi kwiatami czy w nietypowych kolorach. Gustownym prezentem będzie podarowanie specjalnego dzbanka do herbaty lub całego serwisu – obiadowego lub kawowego.

Można też obrać inny kierunek i zdecydować się na nietypowy podarunek, np. na wazon porcelanowy. To przedmiot, który samodzielnie rzadko kto ma okazję sobie kupić, a otrzymany w prezencie na pewno ucieszy. W takim wazonie kwiaty będą prezentować się wyjątkowo pięknie.

Porcelana nie tylko na ślub

Sklep z porcelaną (np. https://porcelanaonline.pl) bywa najczęściej odwiedzany z myślą o kupnie prezentu dla pary młodej. To dość utarte postępowanie. Oczywiście zastawa stołowa czy też eleganckie kubki porcelanowe na pewno przydadzą się przyszłemu małżeństwu, ale nie tylko z okazji ślubu można podarować komuś porcelanę.

Dwudziesta rocznica ślubu nazywana jest porcelanową, to więc znakomity powód, aby podarować znanemu małżeństwu z takim stażem jakiś porcelanowy prezent. Zdobione filiżanki lub talerze z wzorami sprawdzą się również jako prezent bożonarodzeniowy, z okazji Dnia Matki czy w ramach podziękowania. Porcelana jest ceramiką, która jest funkcjonalna, bo służy do codziennego użytku, ale jednocześnie jest elementem ozdobnym. To więc znakomity pomysł na prezent z każdej okazji.

Similar Posts