Porady

Plakaty skandynawskie – doskonała ozdoba do biura

Plakaty skandynawskie – doskonała ozdoba do biura

Urządzanie biura nigdy nie jest łatwym zadaniem. Komputer, biurko, trochę krzeseł, drukarka i wydaje się, że w biurze nic więcej nie potrzeba. Niestety, patrzymy na ściany i bije z nich pustota, która prosi się o to, aby ją zagospodarować. Biuro jest miejscem spotkań formalnych i tych mniej formalnych. Dokładnie taka sama powinna być dekoracja ścian, pasująca do każdych okoliczności. Idealnie do takiego miejsca nadaje się plakat w stylu skandynawskim.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Od kilku lat wśród dekoratorów wnętrz triumfy święci styl skandynawski. Nic w tym dziwnego. Cechą charakterystyczną stylu z północy Europy, jest prostota formy oraz prostota kolorystyki. Bardzo często w stylu skandynawskim można spotkać się z elementami naturalnymi, takimi jak, np.: drewniane nogi mebli.

Popularność stylu skandynawskiego nie wzięła się znikąd, ponieważ pomieszczenie, które zostanie urządzone według niego, jest niezwykle komfortowe i przytulne, dzięki czemu styl od naszych północnych sąsiadów, bardzo dobrze nadaje się nie tylko do mieszkania, ale również do pracy, w tym przede wszystkim do biura.

Plakat w stylu skandynawskim

Styl skandynawski pomimo swojej prostoty nie oznacza całkowitego braku dekoracji. Idealnie nadają się do tego plakaty skandynawskie, czyli w stylu identycznym w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Plakaty skandynawskie, dokładnie tak samo jak sam styl, charakteryzują się oszczędną kolorystyką, przejrzystą formą i prostotą. Barwami dominującymi na plakatach skandynawskich powinny być beże, szarości i biele. Dopuszczalne są również plakaty z elementami czerni. Plakat nie musi przedstawiać symbolu związanego z naturą, równie dobrze może to być napis w formie sentencji lub cytatu. Ciekawe plakaty skandynawskie możesz oglądnąć i kupić online na stronie www.

Może zamiast jednego, wybrać kilka plakatów?

Ostatnio coraz popularniejszą dekoracją zarówno biur, jak i mieszkań w stylu skandynawskim, jest dekoracja ścian nie z jednego plakatu, ale z kolażu kilku plakatów. Dobrym pomysłem jest wybór plakatów, które będą miały identyczny motyw przewodni. Co ważne, same plakaty nie muszą być w identycznym formacie, zabawa z mniejszymi formatami, pozwoli na stworzenie na ścianie ciekawej kolekcji, która na pewno zwróci na siebie uwagę. Plakaty skandynawskie nie muszą być powieszone tylko na jednej ścianie, bardzo dobry efekt daje zawieszenie ich np.: nad biurkiem lub nad kanapą.

Plakaty skandynawskie, czyli doskonała ozdoba do biura

Styl skandynawski, jak i plakaty w takim stylu, z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, cechy charakterystyczne stylu, takie jak prostota i elegancja przemawiają do wyobraźni wielu właścicieli biur oraz mieszkań. Ciekawym i bardzo świeżym uzupełnieniem stylu, są plakaty na ścianach, które mogą wisieć w większym formacie, pojedynczo lub w kilku formatach zostać ułożone w kolarz. Stonowane kolory i jeden motyw tematyczny sprawiają, że plakaty nadają pomieszczeniu unikalnego stylu, a jednocześnie nie odbierają mu ciepła i przytulności. Plakaty skandynawskie nie muszą przedstawiać tylko pejzaży lub prostych wzorów, dla podkreślenia charakteru pomieszczenia można zdecydować się na plakaty z napisami.

Similar Posts