Porady

Nóżki meblowe – jakie wybrać?

Nóżki meblowe - jakie wybrać?

Nóżki meblowe spełniają funkcję dekoracyjną i praktyczną. Kupując produkty należy zwrócić uwagę na rodzaj, przeznaczenie, kolor i kształt, by odpowiednio dopasować do szafek, stołu, komody czy mebli tapicerowanych.

Jakie zadanie pełnią nóżki meblowe?

Nóżki meblowe pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną i stanowią solidną podstawę kanapy, stołu, komody, ławy czy szafy. Te niewielkie elementy zapewniają komfortowy podczas użytkowania wyposażenia.  Aby bezpiecznie korzystać z danego mebla produkty, powinny być odpowiednio dobrane, a później właściwie przymocowane. Wybierając regulowane nóżki jest możliwość wypoziomowania szafki nocnej czy kuchennej, stołu, regału etc. 

Nóżki oprócz funkcji praktycznej, są ozdobą wyposażenia. Zarówno meble tapicerowane, jak i inne elementy zabudowy do salonu i sypialni mają dziś wysoką podstawę, która nadaje im pewnej lekkości, a zarazem delikatności. Doskonale prezentują się w pomieszczeniach urządzanych w stylach nowoczesnych, jak i klasycznych. Szeroka oferta produktów na stronie internetowej nóżki meblowe pozwoli Państwu dobrać odpowiednie modele do swojego wyposażenia. Odmierzcie poziom i wybierzcie właściwy rodzaj wyrobów.

Jakie nogi meblowe wybrać?

Asortyment w sklepie obejmuje nogi, nóżki i kółka, które możecie zastosować w przypadku foteli, sof, stolików czy innych elementów wyposażenia wnętrza. Bardzo ważną kwestią jest rozmiar, bo istotą jest idealne dopasowanie elementów po danego mebla. Nóżki regulowane sprawdzają się w wielu sytuacjach, bo dzięki nim szafki kuchenne, stół, stolik czy szafka nocna, mają zapewnioną solidną podstawę, kiedy nierówne są podłogi. Takie rozwiązanie jest idealne, bo zapewnia stabilność. Nóżki meblowe regulowane pozwalają w łatwy sposób zlikwidować luki między meblami.  

Zakup nóżek meblowych wymaga przemyśleń, ponieważ modele mają różne wykończenia. Występują w klasycznej wersji chromowanej, białe, czarne i matowo-satynowe w różnych kolorach. Noga meblowa musi utrzymać ciężar. W przypadku wyposażenia o dużym gabarycie sprawdzają się nóżki metalowe. Mają industrialny wygląd i komponują się z praktycznie z każdym blatem.

Gdzie stosowane są nogi meblowe?

Nogi meblowe sprawdzą się przede wszystkim przy stołach, ławach i krzesłach. Ich rozmiary są większe niż przy kanapach, łóżkach, sofach i fotelach. Nóżki mają elegancki wygląd i wpisują się w każdą aranżację wnętrza. Musicie zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, bo chodzi też o to, by nogi meblowe nie zarysowały podłogi. Aby uniknąć uszkodzeń, wybierzcie produkty z samoprzylepną podkładką filcową, która w naszym sklepie jest dodawana w gratisie do zamówienia.

Dobrym rozwiązaniem i często stosowanym są kółka do mebli. Towarzyszą nam od wielu lat, bo były przykręcane do foteli wypoczynkowych i biurkowych, stolików kawowych oraz szafek warsztatowych. Dziś są coraz częściej wykorzystywane, ponieważ zapewniają komfortowe korzystanie z mebli, szczególnie w pomieszczeniach w małym metrażu. Dzięki nim można łatwo przesuwać fotele i ławę, by rozłożyć sofę do spania. Ułatwiają też sprzątanie, bo można dotrzeć z odkurzaczem czy mopem w każde miejsce, odsuwając dany mebel.

Kiedy warto wybrać nogi meblowe drewniane?

Nogi drewniane są klasyczne i nadal powszechnie stosowane. Występują przy meblach tapicerowanych, stołach, taboretach, krzesłach, komodach, stolikach, skrzyniach etc. Tego rodzaju nogi meblowe są stabilne i wytrzymałe. Zawsze dobierane są stosownie do rodzaju surowca, z którego wykonywany jest blat stołu, ławy czy dany regał.  Odpowiednie nóżki drewniane dodają elegancji, ponieważ materiał jest ponadczasowy i wprowadza wyjątkowy klimat do wnętrz.

Decydując się na podstawę z drewna, wybierzcie w takim kształcie, by idealnie wpisywała się w całość. Ten detal, jak się niekiedy wydaje, ma ogromne znaczenie dla wyglądu przedmiotu. Dlatego istotny jest również odcień koloru, szczególnie dla wybranego stylu, w jakim urządzacie Państwo wnętrze.  Możecie w sposób subtelny wyeksponować sęki i usłojenie, co ma największe znaczenie w salonie. Podstawa musi przede wszystkim utrzymać nie tylko ciężar samego blatu, ale też ustawianych na nim potraw i zastawy stołowej. 

Jaki nogi do mebli kuchennych

Nóżki do szafek kuchennych są wykonywane przeważnie z tworzywa sztucznego i drewna. Są podporą dla mebli, w których przechowuje się naczynia, małe AGD, akcesoria i produkty spożywcze. Dziś modne się stało umieszczanie wyposażenia kilka centymetrów nad posadzką, nie na samej podłodze, gdyż całość prezentuje się bardziej estetycznie, a przy tym jest to wygodniejsze rozwiązanie. Meble kuchenne ustawione na podwyższeniu są zabezpieczone przed wodą. Podczas awarii instalacji czy sprzętu, zawsze podejdzie pod meble, doprowadzając do ich uszkodzenia. 

Nóżki do mebli kuchennych są więc przydatnym elementem, a dostępność model, pozwala regulować wysokość. Dlatego zawsze warto wybrać tego rodzaju produkty, szczególnie gdy podłoga nie trzyma poziomu. Przy gotowych zestawach zawsze pojawia się tego rodzaju problem, bo po ustawieniu szafek kuchennych, okazuje się, że nie przylegają do siebie, co wygląda nieestetycznie.  

Similar Posts