Porady

Krzesła i fotele biurowe do intensywnej eksploatacji

Jeżeli zdecydowaliśmy się kupić lub wynająć biuro bez wyposażenia, prawdopodobnie zastanawiamy się nad zakupem mebli biurowych. Niezależnie od tego czym zajmuje się nasza firma, będziemy potrzebowali wysokiej jakości krzeseł i foteli biurowych. Specjalista z salonu mebli biurowych z Katowic radzi nam czym kierować się przy ich zakupie.

Krzesło czy fotel?

Zarówno krzesło biurowe, jak i fotel biurowy mogą sprawdzić się w biurze. Jeżeli są one dobrze wyprofilowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów, praca z nimi będzie komfortowa. Osoby wybierające meble biurowe często decydują się na zakup krzeseł, gdy zależy im na zaoszczędzeniu miejsca. W małych biurach każde kilka centymetrów jest na wagę złota. Dla komfortu pracy ważna jest bowiem nie tylko jakość mebli, ale i przestrzeń. Krzesła są wygodne, a dodatkowo nie zajmują zbędnego miejsca.

Na zakup masywnych foteli biurowych możemy sobie pozwolić kiedy nasze biuro jest duże. Niektórzy decydują się na zakup foteli jedynie dla osób piastujących wyższe stanowiska (fotel ma podkreślić ich status), jednak współcześnie coraz częściej się od tego odchodzi.

Specjalista z salonu mebli biurowych: ergonomia przeciwdziała chorobom zawodowym

Zdaniem eksperta z salonu mebli biurowych w Katowicach jedną z najważniejszych cech krzesła lub fotela biurowego jest ergonomia. Taki mebel powinien dać się dostosować do potrzeb osób o różnej budowie ciała, wzroście, wadze. Żeby było to możliwe musi posiadać regulację wysokości, regulację kąta nachylenia oparcia, głębokości siedziska. Na komfort pracy mogą mieć wpływ podłokietniki czy zagłówek. W wielu wypadkach najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem będzie krzesło lub fotel na kółkach (dzięki nim nie trzeba wstawać, żeby wyjąć dokumenty z drukarki czy szafy znajdującej się dwa metry od naszego stanowiska pracy).

Estetyka jest ważna

W przypadku krzeseł i foteli biurowych kwestie estetyczne nie są najważniejsze (praca na brzydkim ale dobrze wyprofilowanym krześle jest komfortowa), ale nie należy o nich zapominać. Przede wszystkim warto wybierać takie meble, które pasują wizualnie do naszego biura. Jeżeli nasze biuro jest urządzone w stylu nowoczesnym, tradycyjne drewniane fotele ze skórzanymi siedziskami mogą do niego nie pasować. Lepszym wyborem będą wówczas meble nowoczesne.

Kupując krzesła i fotele biurowe należy myśleć długodystansowo. Jeżeli kupujemy meble od renomowanych producentów mebli biurowych, mamy prawo oczekiwać, że będą nam one służyły przez długie lata. W tym czasie nasze upodobania estetyczne mogą się zmienić. Być może zdecydujemy się na remont biura. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby wybierać krzesła i fotele biurowe o neutralnej kolorystyce i kształtach – najlepiej takie, które będą pasowały do różnych wystrojów wnętrz.

Krzesła i fotele biurowe – na co jeszcze zwracać uwagę?

Nawet najpiękniejsze krzesło biurowe nie będzie wyglądało dobrze, gdy będzie brudne. Musimy zdawać sobie sprawę, że meble biurowe brudzą się bardzo szybko. Personel sprzątający nie będzie miał czasu, żeby prać je codziennie. Z tego względu warto jest zadbać, żeby były one wykonane z materiałów, które są łatwe do utrzymania w czystości.

Jeżeli nie mamy w biurze klimatyzacji, powinniśmy zastanowić się kilka razy zanim kupimy fotele z obiciem wykonanym ze skóry syntetycznej. Praca przy nich może okazać się bardzo niekomfortowa latem, kiedy będziemy się intensywnie pocić. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się krzesła z oparciem wykonanym z solidnej siateczki.

Zapraszamy do:

NoNameOffice – Meble Biurowe Katowice
Księdza Biskupa Herberta Bednorza 2A/6, bud. B.1, 40-384 Katowice
Telefon: 32 254 03 01

Similar Posts