Porady

Umywalki nablatowe – jak montować i na jakiej wysokości

Umywalki nablatowe - jak montować i na jakiej wysokości

Łazienka stała się przestrzenią, w której można poświęcić więcej czasu na pielęgnację osobistą. Miejsce do szukania spokoju i wyciszenia. W tym celu każdy element musi być zainstalowany w taki sposób, aby był ergonomiczny i tworzył wygodne i funkcjonalne środowisko. Umywalka nablatowa to jeden z tych elementów, które odpowiednio umieszczone pozwalają stworzyć niepowtarzalną łazienkę.

Montaż umywalki nablatowej – wyjaśniamy krok po kroku

Umywalki nablatowe do niedawna były opcją vintage, ale nagle odrodziły się. Dziś wielu projektantów ceramiki łazienkowej stawia na minimalizm i organiczny design, aby były funkcjonalne i można je było dopasować do każdego stylu.

Dla prawidłowego montażu umywalki nablatowej należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które determinują wysokość na jakiej postawimy zlew:

  • Wzrost użytkownika: Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wzrost osoby lub osób korzystających z umywalki na co dzień. Umieszczenie umywalki poniżej standardowego rozmiaru może powodować ból mięśni ze względu na skrzywienie i ułożenie pleców w momencie użytkowania. Blat umywalki musi być wygodny, a użytkownik musi mieć możliwość swobodnego poruszania się. W przypadku łazienki rodzinnej wysokość umywalki nablatowej jest standardowa.
  • Na jakiej wysokości umywalka nablatowa? Zaleca się ustawienie umywalki na wysokości 85-90 cm od podłogi. Jeśli jest to umywalka nablatowa, należy również wziąć pod uwagę grubość samej umywalki, aby nie była zbyt wysoka. Oznacza to, że wysokość, na której montowany jest blat zlewozmywaka, dodana do wysokości samego zlewozmywaka, nie może przekraczać 85-90cm.

Umywalka nablatowa z baterią – poznaj porady eksperta

Przed wyborem wysokości umywalki nablatowej z szafką należy ocenić rodzaj użytkowania, do którego będzie służyła łazienka. Może to być druga łazienka, przeznaczona wyłącznie dla dzieci lub przeznaczona wyłącznie do czynności takich jak golenie czy mycie zębów. W tym ostatnim przypadku bardziej praktyczne może być umieszczenie umywalki nablatowej na niższej wysokości niż standardowa.

Jeśli umywalka ta będzie użytkowana rzadziej, to lepiej wybrać model umywalki o wysokości wyższej niż standardowa. I znowu, jeśli z łazienki korzysta kilka osób o ponadprzeciętnym wzroście, bardziej praktyczne jest zamontowanie umywalki nablatowej prostokątnej na wysokości powyżej standardu. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, analizując odpowiedni rodzaj umywalki nablatowej z baterią, jest rodzaj tychże baterii do umywalek łazienkowych, który sprawia, że ​​wrażenia różnią się w zależności od wybranego modelu. Należy zwrócić uwagę na przestrzeń między kranem a zlewem. Zbyt niski kran może utrudnić czynność taką jak mycie zębów.

Wraz ze wszystkimi opisanymi powyżej elementami należy również wziąć pod uwagę model baterii zamontowanej na umywalce nablatowej. Wbrew pozorom ma on ogromne znaczenie również dla całości wykończenia łazienki i dopasowania się do stylu wnętrza. Sprawdź ofertę umywalek na stronie: sklepmo.pl/Umywalka-Nablatowe

Similar Posts