Porady

Jak przygotować się na sezon grillowy w 2021 roku?

Jak przygotować się na sezon grillowy w 2021 roku?

Sezon grillowy to jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku. Zmęczeni zimą i znudzeni otoczeniem czterech ścian, wychodzimy z domów aby razem z przyjaciółmi łapać promienie słońca, jednocześnie przegryzając pyszności z grilla i odpoczywając na świeżym powietrzu. Czy nie brzmi idealnie? Jak zatem przygotować się do sezonu grillowego, by zafundować sobie, swojej rodzinie i przyjaciołom jak najlepszą rozrywkę?

Dobry grill to podstawa

Niby oczywiste, ale nie każdy pamięta by sprawdzić swój grill przed pierwszym sezonowym odpaleniem. Zdarza się, że liczymy na jego sprawność do ostatniej chwili, a tymczasem nawet tak prosty sprzęt może zawieść. A przecież nic tak nie gasi imprezy ogródkowej jak zepsuty grill. W końcu jest on źródłem jednej z najważniejszych atrakcji wieczoru – pysznych mięs i warzyw o charakterystycznym smaku, na które czekamy ¾ roku! Nie ma więc na co czekać. Warto sprawdzić swój sprzęt, którego stan może znacznie wpłynąć na smak przygotowywanych potraw. Jeśli jeszcze go nie masz, lub kondycja ubiegłorocznego budzi Twoje wątpliwości, nie warto czekać z zakupem na ostatnią chwilę. To idealny czas, by zaopatrzyć się w dobry sprawdzony grill, który będzie wytrwałym sojusznikiem Twojego wypoczynku na świeżym powietrzu. Co więcej, nie jest to duży wydatek! Najtańsze grille zaczynają się już w granicach kilkudziesięciu złotych! Jak wybrać najlepszy?

Jak wybrać grilla?

Wybór grilla może przysporzyć niemałe dylematy. Najważniejszy z nich dotyczy chyba wielkości. Ta kwestia oczywiście jest niezwykle indywidualna i zależna od Twoich upodobań. Mały grill jest bardzo dobrą opcją, dla osób, które lubią organizować spotkania w kameralnym gronie. Niewielki gabaryt świetnie sprawdza się także w sytuacjach wyjazdowych, kiedy planujesz grillować nad wodą czy na campingu. Wtedy też często sprawdza się zasada “im mniejszy tym lepszy”. Inaczej sprawa wygląda, gdy z reguły lubisz zapraszać więcej gości. W takich okolicznościach górę bierze dewiza “im większy tym lepszy”. Należy pamiętać, że im więcej gości, tym więcej preferencji w kwestii grillowanych potraw. Trzeba przygotować się na chęć przyrządzenia przez gości potraw wegetariańskich, których nie należy mieszać z mięsem. W tej sytuacji, większa powierzchnia jest niemalże obowiązkowa.

Omawiając wybór grilla, nie sposób pominąć jego ceny. Tutaj pomocna jest porównywarka najniższych cen, w której możesz znaleźć grilla według interesujących Cię parametrów. 

W poszukiwaniu smaku

Niezwykle ważnym elementem w przygotowaniu potraw z grilla są przyprawy! Ich dodatek czasami nawet podwójnie podbija smak! Jakie przyprawy pasują do grillowanych dań? Słodka papryka w proszku, czosnek, oregano, bazylia to smaki wręcz dla nich przeznaczone. Jeśli impreza nie jest spontaniczna lecz planowana, warto pokusić się o zamarynowanie mięsa dzień wcześniej. Nie zapomnij też o klasycznych dodatkach takich jak: ketchup, majonez i musztarda. To one cieszą się zawsze największą popularnością. 

Zadbaj o klimat

O ile sprawny grill jest podstawą sukcesu udanego sezonu grillowego, nie można pominąć innych aspektów jak klimat! A dobry klimat opiera się przede wszystkim na wygodzie i doznaniach estetycznych. Wygodne krzesła ogrodowe, większy przestrzenny stolik i ładne lampki w postaci girland mogą zamienić Twój ogródek w magiczne miejsce przywołujące same dobre wspomnienia! Nie zapomnij też o ulubionej muzyce, która zawsze powoduje dobry humor wśród imprezowiczów. A mówiąc o dobrym humorze… Pamiętaj, żeby nie zepsuć go sobie i swoim gościom gryzącymi komarami. Warto mieć pod ręką sprawdzony środek na uprzykrzające wieczorne posiedzenia owady. 

Similar Posts