Porady

Ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką?

Ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką?

Na podmurówce czy bez? Oto jest pytanie! Ogrodzenia panelowe można wykonać w różnych wariantach, a dostępne na rynku rozwiązania umożliwiają ich szybki i prosty montaż. Ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką? Sprawdźmy!

Ogrodzenie panelowe – z podmurówką lub bez

Montaż ogrodzenia panelowego nie należy do trudnych. Podstawowym elementem systemu jest panel ogrodzeniowy, który montowany jest do słupków przy użyciu obejmy. Panele łączy się za pomocą systemu spinek, które odpowiednio dobrane uniemożliwiają kradzież elementów ogrodzenia.

Ogrodzenia panelowe można montować bezpośrednio na gruncie lub umieszczając je na podmurówce. W przypadku ogrodzenia panelowego z podmurówką montaż zależy od rodzaju podmurówki. Do wyboru są podmurówki gotowe, prefabrykowane oraz tradycyjne, lane.

Jaka podmurówka pod ogrodzenie panelowe?

Jeśli chodzi o podmurówkę pod ogrodzenie panelowe, coraz częściej wybierana jest podmurówka prefabrykowana. Gotowa podmurówka pod ogrodzenie tworzy izolację oddzielającą panele od podłoża, co przekłada się na zwiększenie ich trwałości.

Fot. Długość podmurówki pod ogrodzenie dopasowana jest do większości dostępnych na rynku paneli ogrodzeniowych.

Zastanawiając się, jaką podmurówkę pod ogrodzenie wybrać, można postawić na tradycyjną wylewkę betonową. Wymaga ona jednak dużych nakładów pracy, jest czasochłonna i wiąże się ze sporym wydatkiem.

Z kolei podmurówka prefabrykowana ma szereg zalet…

  • Złożona jest z gotowych elementów, które łatwo połączyć.
  • Może być montowana bez względu na warunki atmosferyczne i temperaturę.
  • Przy jej montażu nie ma konieczności robienia głębokich wykopów.

Jak wykonać montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką?

Fot. Montaż ogrodzenia panelowego warto powierzyć fachowcom, którzy profesjonalnie i szybko wykonają trwałe i estetyczne ogrodzenie.

Montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką prefabrykowaną nie jest trudny. Jego podstawowe etapy to:

  • oczyszczenie i wyrównanie terenu,
  • pomiar i ostateczny plan ogrodzenia,
  • wykopanie dołków i montaż słupków,
  • montaż podmurówki prefabrykowanej oraz paneli do słupków ogrodzenia.

Podmurówka pod ogrodzenie panelowe – jak ją wykonać?

Podmurówka prefabrykowana stanowi dobrą alternatywę dla betonowej wylewki. W skład systemu wchodzi łącznik w kształcie litery H prosty, końcowy i narożny, a także deska betonowa prostokątna. Łączniki betonowe montuje się na wsporniku słupka i łączy z deskami wsuwanymi w specjalnie przygotowany kanał. Podmurówkę na koniec obsypuje się do jednej trzeciej jej wysokości.

Ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką?

Jeśli chodzi o montaż ogrodzenia panelowego, cennik jest dość zróżnicowany. To, ile trzeba zapłacić za montaż ogrodzenia panelowego, zależy między innymi od tego, czy zostanie ono wyposażone w podmurówkę. Średni koszt montażu ogrodzenia panelowego bez podmurówki i niezbędnych materiałów waha się w przedziale 30-46 zł/mb brutto w zależności od regionu. Średnia cena dla Polski to około 37 zł/mb brutto.

Jeśli chodzi o montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką, cena jest uzależniona między innymi od rodzaju podmurówki. Za zamontowanie ogrodzenia panelowego z podmurówką prefabrykowaną trzeba zapłacić około 40-45 zł/mb, natomiast ogrodzenia z podmurówką laną – około 50-55 zł/mb brutto.

W przypadku gotowej podmurówki pod ogrodzenie, cena zależy od różnych czynników, w tym od rodzaju wybranej ławy betonowej (najtańsze można kupić za około 20 zł za sztukę) i elementów łączących (cena około 12 zł za sztukę).

Poznaj kompletną instrukcję montażu panelowego ogrodzenia z podmurówką na https://expert-ogrodzenia.pl/montaz-ogrodzenia-panelowego-z-podmurowka/

To, ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką, zależy między innymi  od rodzaju podmurówki, zastosowanych rozwiązań, a także od ukształtowania terenu i wynikającej z tego praco- i czasochłonności inwestycji. Ponieważ ogrodzenie to znaczny wydatek, warto zaufać fachowcom i powierzyć jego wykonanie specjalistom.

Similar Posts