Budowa

Pergole

Pergole

Pergola to rozwiązanie architektoniczne zapewniające możliwość ochrony przed słońcem, deszczem i wiatrem. Stabilna konstrukcja oparta na dwóch lub czterech filarach gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania nawet przy silnym wietrze.

Pergola może być dostawiona do budynku jako zadaszenie tarasu lub postawiona na otwartej przestrzeni jako samodzielny element architektury. Dzięki dużej stabilności i odporności na czynniki atmosferyczne możliwe jest osłonięcie dużej powierzchni. W razie potrzeby moduły pergoli mogą być ze sobą łączone. Ustawienie pod nią ogrodowych mebli wypoczynkowych pozwala stworzyć bezpieczne miejsce do relaksu bądź pracy na świeżym powietrzu.

Pergola tarasowa i ogrodowa to rodzaj zadaszenia zdolny oprzeć się podmuchom silnego wiatru. Stabilna konstrukcja pozwala na budowanie pergoli praktycznie dowolnych rozmiarów. W przypadku dużych zadaszeń dla zwiększenia stabilności istnieje możliwość łączenia poszczególnych modułów w duże aranżacje. Takie rozwiązanie zwiększa stabilność i zdolność opierania się silnym wiatrom.

Pergola tarasowa montowana jest na tarasach i trwale połączona z budynkiem. Dla zwiększenia stabilności przy pojedynczej pergoli montuje się dwie podpory trwale połączone z podłożem. W przypadku pergoli ogrodowych, które stanowią samodzielne budowle, wykorzystuje się cztery podpory.

Pergole ogrodowe w zależności od potrzeb mogą być pokryte nieprzemakalną tkaniną, panelami szklanymi, bądź aluminiowymi. Pod uwagę bierze się indywidualne potrzeby użytkowników, a także możliwości wizualnego wkomponowania pergoli w gotową przestrzeń. Dzięki możliwości doboru koloru konstrukcji i pokrycia dachowego pergola wpisze się wizualnie w każde otoczenie.

Pergola ogrodowa to dobre rozwiązanie w przypadku potrzeby zagospodarowania miejsca do pracy i odpoczynku na świeżym powietrzu. W zależności od potrzeb można wykorzystać pokrycie dachowe z pokrytego wodoodporną membraną płótna, paneli szklanych lub aluminiowych. Wygląd pergoli i jej rozmiar jest kwestią indywidualną. Pergole są wykonywane na konkretny wymiar w kolorach zamówionych przez klienta.

Pergola ogrodowa i tarasowa to stabilna konstrukcja odporna na działanie wiatru, gwarantująca odpowiedni stopień ochrony przed słońcem i opadami atmosferycznymi. W zależności od potrzeb pergolę można postawić w ogrodzie jako samodzielną konstrukcję opartą na czterech filarach lub wykorzystać ścianę budynku i połączyć pergolę ze ścianą tarasu. W takim wypadku potrzebne będą dwie podpory. Ze względu na dużą stabilność możliwe jest łączenie modułów i tym samym stworzenie zadaszenia dla dużej powierzchni użytkowej. Pergole widuje się nie tylko w prywatnych domach, ale także przy restauracjach, kawiarniach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Pokrycie dachowe pergoli jest indywidualną kwestią. Najczęściej wykorzystuje się płótno z membraną wodoodporną (taką pergolę można w razie potrzeby zwinąć), ale spotyka się też pergole z dachem szklanym lub aluminiowym. W każdym przypadku warto zadbać, by wygląd pergoli był spójny z otoczeniem. Jest to wykonalne dzięki możliwości doboru koloru pokrycia i konstrukcji pergoli.

Więcej informacji na stronie http://www.twojamarkiza.pl/ .

Similar Posts