Porady

Aranżacja jadalni – 5 pomysłów na stylowy wystrój

Aranżacja jadalni - 5 pomysłów na stylowy wystrój

Jadalnia to chyba jedno z najistotniejszych miejsc w całym domu. Oprócz względów czysto praktycznych – spożywanie posiłków, spełnia również funkcję towarzyską, jest miejscem spotkań całej rodziny. W jaki sposób urządzić ją wygodnie? Co zrobić kiedy nie mamy zbyt dużo przestrzeni?

Sposób na małą jadalnię i krzesła do jadalni 

W przypadku małej jadalni liczy się każdy metr, a nawet i centymetr wolnej przestrzeni. Pomimo tego, oprócz stołu musimy również mieć do dyspozycji wygodne krzesła, na których chętnie będziemy spędzać czas. Jadalnia to miejsce użytkowe, stąd wygoda jest równorzędna z estetyką. Obie te cechy łączą w sobie krzesła do jadalni Vokato. Propozycje w wersji bez podłokietników, które możemy śmiało wsunąć głęboko pod stół będą idealnym sposobem na małą jadalnię. W wersji tapicerowanej bez problemu dobierzemy styl krzeseł do reszty mebli, albo dla nieco bardziej odważnych możemy nimi zaakcentować unikalny design i potraktować jako ciekawą dekorację dla całego domu. Dla osób ceniących sobie przede wszystkim funkcjonalność, idealne krzesło do jadalni wykonane będzie z materiału jakim jest polipropylen (tworzywo sztuczne). Szeroki wybór kolorów pozwala, na to aby cały zestaw krzeseł odpowiednio dobrać do wystroju wnętrza. Nawet w przypadku niewielkiej jadalni mamy możliwość wybrać modne krzesła, które staną się wspaniałym jej uzupełnieniem, a bez których jadalnia po prostu nie może istnieć. 

Jadalnia w stylu skandynawskim i krzesła drewniane 

Krzesła do jadalni wybrać można również stricte do całego, jednego stylu, który mamy w naszym domu. Jeśli króluje w nim biel, lite drewno, proste meble, lubimy skandynawskie rozwiązania w wystroju wnętrz, na pewno powinniśmy sprawdzić w ofercie krzesło drewniane. Wbrew pozorom jest ono bardzo wygodne, spokojnie może zostać dopasowane do wysokości stołu. Dodatkowy komfort zapewnią modele wyposażone w podłokietniki. Siedzisko możemy uzupełnić wybierając dodatkowe produkty tekstylne w postaci poduch, być może łączące się z dekoracjami, które mamy w kuchni. W kolorystyce królować będzie również biel, ale i kolory samego drewna buk, czy dąb.

Jadalnia w stylu prowansalskim, czy pasują do niej krzesła tapicerowane?

Zarówno o funkcjonalności jak i oryginalności stylu prowansalskiego nie trzeba nikomu przypominać. Posiłki spożywane we wnętrzach na wzór francuskich domów zachwycą nawet sceptyków, dla których najistotniejszy jest w dekoracji metal i nowoczesne podejście do architektury. Białe, drewniane i estetyczne łączące kuchnię z jadalnią. Siedziska krzeseł, dla większej wygody jak najbardziej mogą być tapicerowane. Dostępne obicia, zarówno kolorowe (na przykład z motywem kwiatowym), albo nieco bardziej praktyczne wykonane z ekoskóry, staną się idealnym uzupełnieniem całości. Prowansja to lawenda, odcienie fioletu często pojawiają się w dodatkach, których nie warto unikać. 

Jadalnia w Twoim stylu – nowoczesne krzesła

Jeśli jadalnia w Twoim stylu nie jest sielska, ani ascetyczna jak może być w stylu skandynawskim, zastanów się nad czym najbardziej Ci zależy. Metalowe dodatki mogą stać się ciekawym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza. Często decydujemy się na ciemniejszy kolor ścian, nawet czerń, a i ostatnio dość popularny ciemnozielony (butelkowa zieleń), które idealnie zaakcentują eleganckie i funkcjonalne metalowe elementy krzeseł w jadalni. Komfortowe wnętrze jest podstawą w każdym stylu, ale to my decydujemy czym dopasujemy jadalnię do kuchni i salonu. „Zagranie” ciekawym siedziskiem, które zdobi barwna tkanina lub ekoskóra może być strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o niepowtarzalność nowoczesnych wnętrz.

Similar Posts