Porady

Czarna tapeta – czy warto się na nią zdecydować?

Czarna tapeta - czy warto się na nią zdecydować?

Wśród oryginalnych rozwiązań w aranżacji wnętrz pojawiają się między innymi czarne tapety. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy są modnymi dodatkami i czy warto umieścić je w swoich domach. Warto pamiętać o tym, że stworzenie atrakcyjnej aranżacji będzie możliwe, jeśli wszystkie elementy zostaną ze sobą odpowiednio zestawione. Co warto wiedzieć o tapetach z tej kategorii?

Modne rozwiązanie w różnych stylach

Wśród czarnych tapet odnaleźć można ozdoby ścian w wielu odsłonach. Poszczególne rodzaje mogą komponować się ze stylem glamour, industrialnym, modernistycznym lub nowojorskim. Warto dopasować dany model w przemyślany sposób. Oprócz tapet o jednorodnej powierzchni pojawiają się tutaj dekoracje z różnymi motywami. Za wyjątkowo modne uznawane są między innymi ozdoby we wzory geometryczne i z grafikami nawiązującymi do świata przyrody. W stylu glamour doskonale sprawdzą się tapety łączące w sobie czerń ze złotym lub srebrnym. Korzystnym rozwiązaniem mogą być tutaj również akcenty metaliczne i brokatowe. Poszukując ponadczasowych elementów, warto postawić na czarne tapety w paski. Mogą to być zarówno drobne, błyszczące linie, jak i kontrastowe designy w barwach czerni i bieli. Oprócz wybrania rolki dopasowanej do gustu i stylu wnętrzarskiego, warto zastanowić się również nad umieszczeniem tapety. O czym pamiętać?

Jak położyć czarną tapetę?

Aby taka ozdoba ściany dobrze pełniła swoją rolę, powinna zostać dopasowana do kształtu, wielkości i oświetlenia pokoju. Dzięki elementowi w ciemnym kolorze można nadać pomieszczeniu innej symetrii. W wąskich i podłużnych pokojach, warto położyć czarną tapetę na jednej z krótszych ścian. W przestronnych wnętrzach, doskonale sprawdzi się na większej powierzchni. Jeśli pokój jest dość ciemny, dobrym rozwiązaniem może okazać się umieszczenie takiej dekoracji jedynie na niewielkim fragmencie ściany. Warto wówczas zdecydować się również na ozdobę z błyszczącymi akcentami, które będą odbijały światło. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się czarne tapety?

Tego typu ozdoby to przede wszystkim popularne rozwiązanie w oryginalnych salonach i sypialniach. Ponieważ pokoje te mają ułatwiać zaznanie relaksu, do ciemnej tapety warto w przemyślany sposób dobrać oświetlenie. Dzięki niemu możliwe będzie uniknięcie wrażenia przytłoczenia. Taka tapeta może też okazać się świetnym pomysłem do pokoju dziecięcego. Modne wzory to między innymi przestrzeń kosmiczna z rakietami oraz kontrastowe rysunki zwierząt. Tapeta w czarnym kolorze może okazać się doskonałym wyborem.

Similar Posts