Porady

Inteligentne żarówki – poznaj ich zalety i zrób pierwszy krok w lepszą przyszłość!

Inteligentne żarówki – poznaj ich zalety i zrób pierwszy krok w lepszą przyszłość!

Inteligentne oświetlenie uznawane było do niedawna za zbędny gadżet. Na szczęście coraz więcej osób widzi, jakie korzyści przynosi korzystanie ze smart rozwiązań. Oświetleniem możesz sterować z poziomu aplikacji, bez konieczności manualnego przełączania włącznika. Żeby moc korzystać z inteligentnego oświetlania, musisz zacząć od wymiany tradycyjnych żarówek na inteligentne żarówki. Co o nich wiemy i dlaczego warto w nie zainwestować?

Czym różnią się inteligentne żarówki od tradycyjnych?

Oczywistą różnicą jest włączanie i wyłączanie światła. Inteligentne żarówki, które znajdziesz np. w e-sklepie AstralHome, łączysz za pomocą WiFi z Twoją aplikacją na telefonie. Dzięki temu możesz gasić i zapalać światło nawet ze swojego fotela. W przypadku zwykłych żarówek jest to niestety niemożliwe. Z powodzeniem dowolnie sterujesz też natężeniem światła, wybierając to, które jest najbardziej przyjazne Tobie i Twoim zwyczajom. Smart żarówki wykazują się znacznie dłuższym okresem eksploatacji. Oznacza to, że możesz zaoszczędzić, ponieważ żywotność tego typu produktów jest znacznie dłuższa niż tych tradycyjnych. Z drugiej strony, dzięki mniejszemu poborowi energii, przyczyniasz się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery – nasza planeta to lubi!

Sprytne zarządzanie oświetleniem

Poza oczywistym sposobem na oszczędności za zużycie energii elektrycznej, inteligentne żarówki to szereg innych zalet. Samo sterowanie światłem pozwoli Ci na włączanie go i wyłączanie z dowolnego miejsca, w którym masz dostęp do sieci. Z powodzeniem wykorzystasz tę funkcjonalność, gdy zapomnisz o zgaszeniu światła, wychodząc w pośpiechu z domu. Zadbasz też o to, by w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa, światło pozostawało zgaszone. Możesz także całkowicie dostosować barwę oświetlenia prostym suwakiem w aplikacji do pory dnia – poprzez rozjaśnianie i przyciemnianie. Wiele żarówek pozwala na ustawienie harmonogramu pracy, dzięki któremu możesz zaprogramować ich działanie w oparciu o godziny, wschody słońca lub dni tygodnia.

Stylowo odśwież wnętrze mieszkania

Poza praktycznymi funkcjonalnościami inteligentne żarówki pomogą Ci w zmianie aranżacji Twojego mieszkania. W jaki sposób? Oświetlenie ma ogromny wpływ na wystrój i odbiór wnętrza. Za pomocą różnego natężenia i barw możesz eksperymentować z dekoracją swojego domu. Pomieszczenie może wyglądać zupełnie inaczej podczas kolacji rodzinnej i samotnych wieczorów z książką. Co więcej, inteligentne żarówki będą przyjazne dla Twojego organizmu – odpowiednie oświetlenie pobudza bowiem mózg do działania lub ułatwia odpoczynek. Każdy dzień rozpoczniesz z dawką dobrej energii!

Similar Posts