Porady

Narożniki modułowe – czym są i gdzie sprawdzą się najlepiej? Wyjaśniamy

Narożniki modułowe – czym są i gdzie sprawdzą się najlepiej? Wyjaśniamy

Praktyczne rozwiązania związane z aranżacją mieszkania nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli dodatkowo są eleganckie i stylowe, na pewno zagoszczą w domu na dłużej. Tak można scharakteryzować narożniki modułowe, których popularność wciąż rośnie. Projektowane z myślą o trafieniu w gusta najbardziej wymagających, dostępne są w całej palecie odcieni, wielu wzorach i różnym wykończeniu. W Twoim salonie nie może zabraknąć takiego narożnika. Dziś wyjaśnimy Ci, dlaczego.

Narożniki modułowe, czyli jakie?

Narożniki modułowe to rodzaj mebli, które składają się z modułów, czyli oddzielnych części. Ustawiane przeważnie w rogu pokoju, mogą służyć jako komplet wypoczynkowy, ale większość z nich będzie miała też funkcję spania. Zazwyczaj dostępne są w konfiguracji na kształt litery “L” lub “U”. Dzięki temu możesz dobrać narożnik do każdego wnętrza! W mniejszym pokoju sprawdzi się konfiguracja w “L”, natomiast w dużym pomieszczeniu – “U”. Z uwagi na to, że meble te nie tracą na popularności, projektowane są coraz to nowsze modele – z dodatkowymi elementami, różnymi tkaninami i kolorami. Narożniki modułowe, które dopasujesz do każdego stylu mieszkania, znajdziesz np. w e-sklepie https://www.dakohome.pl/. Marzysz o meblach minimalistycznych, a może pociągają Cię głębokie, intensywne odcienie? Oferta narożników jest tak szeroka, że z pewnością znajdziesz w niej coś dla siebie.

Funkcje, które odmienią Twój salon

Moduły narożników dopasowane są do siebie za pomocą zaczepów meblowych. W związku z tym mebel jest stabilny i nie rozsuwa się, kiedy tego nie chcemy. Dzięki temu jednak w bardzo łatwy sposób można go zdemontować w razie potrzeby – choćby po to, by za nim posprzątać. Wymagający docenią na pewno fakt, że wiele modeli narożników modułowych może pełnić funkcję miejsca do spania. Te rodzaje mebli wyposażone są w dużą skrzynię, do której na pewno zmieścisz pościel. Na rynku znajdziesz też modele wyposażone w niewielkie wnęki – zamontowane w nich półki posłużą Ci jako dodatkowe miejsce dla ulubionych książek lub innych drobiazgów. Atutem niektórych narożników jest możliwość regulowania oparcia – dzięki temu bez trudu dostosujesz kanapę do swoich wymagań.

Nowe pojęcie stylu

Narożniki modułowe znajdą zastosowanie w niemal każdym wnętrzu. Dzięki możliwości wybrania odcienia i tkaniny tapicerki możesz zaprojektować mebel swoich marzeń. Mieszkanie urządzone w stylu minimalistycznym, loftowym, a może z przepychem – to nie ma znaczenia. Wolisz stonowane beże i szarości, czy zaszalejesz z odcieniami? Możesz nawet miksować kolory! W wielu modelach istnieje możliwość dobrania tkaniny do każdego modułu oddzielnie. Możesz być więc pewien, że znajdziesz coś dla siebie!

Similar Posts