Porady

Wyposażenie kuchni w dobrym guście

Wyposażenie kuchni w dobrym guście

Kuchnia jest przez wielu nazywana sercem domu. To właśnie w niej przygotowujemy posiłki i spędzamy najwięcej czasu. Kuchnia powinna charakteryzować się ciepłem, cudowną atmosferą i mnóstwem przepysznych zapachów. Jest to również miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich, dzięki którym, jej aura jest wyjątkowa. 

Dobór odpowiednich akcesoriów do naszej kuchni jest niezwykle ważny. Należy pamiętać, że większość z nich posłuży nam na lata użytkowania, jeśli tylko wybierzemy odpowiedniej jakości produkty. W niniejszym artykule weźmiemy pod lupę garnki emaliowane i kawiarki.

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie wyposażenia kuchni?

Urządzając się w swoim domu lub mieszkaniu wiele z nas stawia przede wszystkim na elementy, które wizualnie nam się podobają. Jednak w przypadku kuchni nadrzędną zasadą, która powinniśmy się kierować przy wyborze elementów wyposażenia jest FUNKCJONALNOŚĆ. Bardzo często można spotkać się z pięknymi, kolorowymi, o wyjątkowym stylu akcesoriami kuchennymi, dodatkowo zachęcające nas swoją atrakcyjną ceną do zakupu. Po czasie okazuje się, że oprócz wyglądu, nie są one ani trochę funkcjonalne i przydatne w kuchni. Dobrym pomysłem jest zakup sprawdzonych lub poleconych przez kogoś akcesoriów oraz ograniczenie się do zakupy tylko tych najpotrzebniejszych. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup czegoś nowego, warto sprawdzić z jakiego materiału jest wykonany produkt, jego gwarancję oraz ściśle przestrzegać jego instrukcji obsługi. Tak użytkowany i sprawdzony produkt jest gwarancją długiej żywotności.

Garnki emaliowane – jakie wybrać?

Na rynku istnieje wiele firm oferujących garnki emaliowane różnej jakości i w różnej cenie. Wykonany ze stali węglowej, pokryty emalią garnek charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem dla zdrowia oraz wszechstronnością w użytkowaniu. Nadają się zarówno na płyty indukcyjne, ceramiczne oraz kuchenki gazowe. Emalia, która pokrywa garnki często jest w pięknych kolorach i wzorach, a co ważniejsze jest całkowicie bezpieczna i nie ma wpływu na potrawy. 

Cena zestawów garnków emaliowanych wacha się od 150zl do 400zł, w zależności od firmy oraz ilości garnków w zestawie. Warto jednak wybierać garnki z tych firm, które są liderami rynku, ponieważ oprócz gwarancji dają nam pewność, że produkt jest najwyższej jakości i przeszedł wiele testów jakościowych. 

Kawiarka – która lepsza?

Dla miłośników kawy, dzień bez niej jest dniem straconym. By wydobyć wszystkie najpyszniejsze aromaty z ziarna kawy, należy ją odpowiednio przygotować. Kawiarki inaczej zwanymi makinetkami dają gwarancje odpowiednio przygotowanego naparu i wydobywają najwięcej aromatu. Dużą rolę odgrywa tutaj też sposób i jakość zmielenia ziaren kawy, im świeższa, zmielona tuż przed zaparzeniem tym więcej w niej smaku. Kawiarki wykonane mogą być z różnych materiałów – najczęściej ze stali nierdzewnej lub aluminium. Ich ceny wahają się od 60zł do 200zł. Warto wybierać te od sprawdzonych producentów, najlepiej ze stali nierdzewnej. 

Similar Posts