Porady

Jaki typ dzwonka do drzwi wybrać?

Jaki typ dzwonka do drzwi wybrać?

Niezbędnym wyposażeniem każdej furtki, bramy lub drzwi, jest dzwonek. Kiedyś używało się dzwonków mechanicznych, którymi trzeba było manualnie stukać w drzwi. Dzisiaj jest to już przeżytek, a producenci sprzętu oferują szereg dzwonków elektronicznych, które dają użytkownikom dużo wygody.

Dzwonki i gongi bezprzewodowe znajdują swoje zastosowanie w wielu sytuacjach, takich jak:

  • furtki i bramy wjazdowe na posesje prywatne,
  • drzwi wejściowe w domach prywatnych,
  • bramy wjazdowe w lokalach przemysłowych,
  • drzwi wejściowe w lokalach użytkowych,
  • sygnalizatory w obiektach, w których znajduje się portiernia.

Jak widać, zastosowanie tej nowoczesnej, aczkolwiek bardzo prostej elektroniki jest dość uniwersalne. Pozwala ona na znaczące ułatwienie sobie życia i warto zastąpić archaiczne manualne gongi tego typu rozwiązaniem.

Rodzaje dzwonków bezprzewodowych

Najbardziej popularne kiedyś były dzwonki elektroniczne, które wymagały rozprowadzenia zasilania kablem. Aktualnie nie jest już konieczne stosowanie takich rozwiązań, gdyż dzwonki bezprzewodowe całkowicie są w stanie przejąć wszystkie funkcje dzwonków zasilanych kablem. Tego typu zestawy składają się z dwóch elementów. Jednym z nich jest odbiornik, który może być zasilany ze standardowego gniazda elektrycznego lub na baterie, lub akumulatorki. Jest to element, w którym ustawia się wszystkie parametry, takie jak głośność dzwonienia czy rodzaj dzwonka. Drugą częścią zestawu jest dzwonek, który zasilany jest bateriami. Łączy się on z odbiornikiem całkowicie bezprzewodowy. Taki schemat pozwala na to, że można w niezwykle łatwy sposób zamontować dzwonek w dowolnym miejscu, nie musząc przy tym martwić się rozprowadzeniem kabli. 

Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model dzwonka?

Kupując bezprzewodowy dzwonek elektroniczny, warto zwrócić uwagę na kilka detali. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakiego zasięgu dzwonka się potrzebuje. Niektóre z nich mogą mieć nawet do 100 metrów zasięgu, więc świetnie sprawdzą się nawet na dużych posesjach jako dzwonki montowane przy furtce. Na rynku są też modele dedykowane użytkowi domowemu, które mają nieco mniejszy zasięg, który osiąga kilkanaście metrów. Kupując dzwonek, warto zwrócić uwagę na to, gdzie będzie on stosowany, gdyż nie wszystkie modele są wodoodporne, co powinny być standardem przy dzwonkach, które będą stosowane na zewnątrz. Ponadto warto sprawdzić, jaki system montażowy zastosowany jest przy konkretnym modelu dzwonka. W większości przypadków można je jednak zamontować bez konieczności wiercenia dodatkowych dziur, co sprawia, że łatwo je zamontować praktycznie wszędzie. Ostatnim, praktycznym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, czy dzwonek posiada regulację głośności. W dużych domach warto zastosować taki, który będzie donośny i słyszalny z każdego pomieszczenia. 

Similar Posts