Porady

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergików? Najważniejsze właściwości dobrego urządzenia

Oczyszczacz powietrza dla alergików w pokoju dziecięcym

Aż 30 milionów Europejczyków mierzy się z problemem alergii. Natomiast na całym świecie nawet co trzecia osoba walczy z alergią. Choć najczęstszą przyczyną immunologicznej reakcji organizmu jest sezonowe pylenie roślin, nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne może występować także przez cały rok. Aby ułatwić alergikowi codzienne funkcjonowanie, warto zadbać o dobrą jakość powietrza w domu. Do tego potrzebny jest odpowiedni oczyszczacz powietrza dla alergików.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza dla alergików,
  • na jakie funkcje oczyszczacza należy zwrócić uwagę,
  • jak działają filtry powietrza w oczyszczaczach.

 

Najlepszym sposobem na poprawę stanu zdrowia alergika, a tym samym poprawę jego jakości życia, jest ograniczenie kontaktu z uczulającym składnikiem. O ile w przypadku alergii pokarmowej nie jest to zbyt trudne zadanie, odcięcie się od alergenu z powietrza wymaga zastosowania dodatkowych rozwiązań.

Chcesz, aby Twoi bliscy lepiej czuli się we własnym domu i mogli zawsze oddychać pełną piersią bez ciągłych problemów z katarem czy łzawiącymi oczami? Wybierz oczyszczacz powietrza dla alergików. Specjaliści TOSHIBA podpowiadają, czym powinno się charakteryzować takie urządzenie i dlaczego w ogóle warto w nie zainwestować.

Pochłaniacz kurzu i roztoczy – dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza dla alergików?

Powietrze w domu jest często przepełnione najróżniejszymi alergenami i substancjami drażniącymi – kurzem, lotnymi związkami organicznymi, oparami używanych środków chemicznych, a nawet wirusami i bakteriami. Dla alergika może to być prawdziwa mieszanka wybuchowa, przez którą każdego dnia nie może normalnie funkcjonować. Co więcej, wietrzenie pomieszczeń również nie przynosi ulgi. Wiosną na zewnątrz pylą drzewa, kwiaty i trawy, a jesienią rozpoczyna się sezon grzewczy, przez co jakość powietrza znacznie się pogarsza.

W takich sytuacjach użycie oczyszczacza powietrza to prawdziwe zbawienie dla alergika. To urządzenie usunie z powietrza wszystkie drażniące cząsteczki, dzięki czemu pozwoli alergikom lepiej i pełniej oddychać. Regularne korzystanie z oczyszczacza powietrza zmniejszy też ryzyko zachorowania na astmę, do czego może doprowadzić przedłużająca się i nieleczona alergia.

Oczyszczacze powietrza przysłużą się także osobom, które na co dzień nie mierzą się z problemem alergii. Częsty i długi kontakt z drażniącymi substancjami może bowiem powodować bóle i zawroty głowy, duszności oraz  problemy ze snem. Dzięki tym urządzeniom każdy domownik z pewnością poczuje różnicę w jakości powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergików? Najważniejsze funkcja oczyszczacza

Przy wyborze oczyszczacza powietrza dla alergików zwróć uwagę, czy urządzenie ma funkcję jonowej sterylizacji. Jest to opcja dostępna w niektórych modelach oczyszczaczy TOSHIBA, dzięki której razem z czystym powietrzem z urządzenia wydostają się także jony ujemne.

Dzięki jonowej sterylizacji z powietrza znikają:

  • cząsteczki kurzu – które unoszą się w powietrzu nawet bezpośrednio po intensywnym sprzątaniu;
  • pleśń – która gromadzi się zwłaszcza w wilgotnych pomieszczeniach, np. łazienkach;
  • cząsteczki dymu – które mogą zaostrzać objawy alergii.

 

Poza funkcją jonowej sterylizacji warto zwrócić także uwagę na wydajność urządzenia. Im będzie ona większa, tym oczyszczacz dokładniej usunie wszystkie szkodliwe substancje. Najlepsze oczyszczacze powietrza dla alergików cechują się wydajnością nawet CADR 700 m3/godz. Dotyczy to np. modelu oczyszczacza TOSHIBA CAF-X116XPL.

Filtr powietrza dla alergika – w jaki sposób oczyszczacz likwiduje szkodliwe cząsteczki?

Pyłki roślin, sierść zwierząt, domowy kurz – to główne czynniki wywołujące reakcje alergiczne niezwiązane z reakcją immunologiczną organizmu na jedzenie. Jednak poza nimi w powietrzu unosi się także mnóstwo innych czynników zaostrzających objawy alergii. Dlatego funkcja jonowej sterylizacji powinna zawsze iść w parze z dobrymi filtrami. Nowoczesne oczyszczacze TOSHIBA są wyposażone w aż 5 filtrów, które pozwalają wyeliminować:

  • sierść zwierząt, okruchy i duże pyły, np. resztki piachu przyniesione pod butami oraz pyłki z roślin, które dostały się do środka mieszkania,
  • aerozole atmosferyczne o średnicy ok. 2,5 μm, które są najgroźniejsze dla zdrowia nie tylko alergików. Mogą nasilać astmę, osłabiać pracę płuc, powodować raka i zaburzać rytm serca,
  • formaldehydy i lotne związki organiczne uwalniające się m.in. z farb ściennych, a nawet mebli i tekstyliów,
  • pyłki PM1, bakterie i alergeny, czyli wszystkie najdrobniejsze, niewyczuwalne cząsteczki odpowiedzialne za różnego rodzaju infekcje.

 

Gdy oczyszczacz działa, wbudowany wentylator zasysa powietrze i przepuszcza je kolejno przez wszystkie filtry. W pierwszej kolejności są zatrzymywane największe cząsteczki. Natomiast na samym końcu – cząsteczki o najmniejszej średnicy. W efekcie wydostające się z urządzenia powietrze jest w pełni oczyszczone i zdrowe dla alergików.

Oczyszczacze powietrza dla alergików nie wyleczą Twoich bliskich z alergii, ale mogą im pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Całkowite ograniczenie lub znaczne usunięcie drażniących substancji ma bowiem bardzo duży wpływ na zdrowie i reakcje organizmu. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku alergii występujących u małych dzieci. Układ oddechowy kilku- i kilkunastomiesięcznych maluchów nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Znacznie gorzej znoszą więc one ataki alergii. Dlatego dobry oczyszczacz powietrza powinien być obowiązkowym elementem wyposażenia domu, w którym mieszka alergik. Przekonaj się sam, że po zakupie i uruchomieniu oczyszczacza powietrze w domu stanie się lepsze i zdrowsze dla każdego.

Similar Posts