Porady

Jak wybrać idealne łóżko dziecięce? Podpowiadamy w 5 krokach.

Jak wybrać idealne łóżko dziecięce? Podpowiadamy w 5 krokach.

Aranżacja dziecięcego pokoju to prawdziwa radość dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom najwyższy komfort i zadowolenie. Dzieci z pewnością zwracają uwagę na piękny wygląd mebli i wnętrza, a dorośli powinni skupić się również na wygodzie i bezpieczeństwu maluchów. Podpowiadamy, jak wybrać idealne łóżko dziecięce. Porady w 5 prostych krokach!

Idealne łóżko dziecięce: sprawdź, z czego jest zrobione

Rynek meblowy ma imponującą ofertę łóżek dziecięcych. Ich styl, funkcjonalność i piękny design zatrzymują wzrok na długo. Jeśli chcesz wybrać idealne łóżko dziecięce dla swojej pociechy, sprawdź, z czego jest zrobione.

  • Doskonałej jakości łóżka dziecięce mają specjalne certyfikaty bezpieczeństwa, które potwierdzają dodatkowo użycie bezpiecznych, nieszkodliwych materiałów.
  • Przyjazne dla dziecka materiały to oczywiście drewno: surowiec naturalny i bardzo wytrzymały.

  • Zwróć uwagę, czy łóżeczko nie ma łączeń, kantów i ostrych zakończeń, które mogłyby okazać się niebezpieczne dla pochłoniętych zabawą i beztroską dzieci.

  • Jeśli zdecydujesz się na kolorowe łóżko, sprawdź, jakie farby zostały użyte do stworzenia designu. Czy są bezpieczne dla dziecka, antyalergiczne?

Kolorystyka łóżka ma znaczenie!

Jak każdy mebel, również łóżko dziecięce powinno być dopasowane do aranżacji. Odpowiednia kolorystyka i harmonia w pokoju wbrew pozorom ma duże znaczenie dla dobrego samopoczucia dziecka. Małe dzieci na pewno docenią bogactwo kolorów: żywa, mocna kolorystyka stymuluje rozwój niemowląt i małych dzieci.

Najpopularniejsza kolorystyka w przypadku starszych dzieci to dopasowanie barw mebli do płci: dziewczynki będą wolały odcienie różowego, a chłopcy niebieskiego. To oczywiście tylko trend: ostateczny wybór należy do Was!

Łóżko dziecięce podwójne? Wybierz idealny rozmiar

Podczas aranżacji mieszkań bardzo często ogranicza nas przestrzeń do dyspozycji. Z tego względu za niezwykle funkcjonalne uważa się rozkładane kanapy lub mniejsze łóżka, w tym łóżka dziecięce. Kluczowe w tym wypadku jest jednak odpowiednie dobranie rozmiaru łóżka do wieku dziecka.

Warto zwrócić uwagę na łóżeczka z dodatkowym podkładem do spania. Łóżko dziecięce także może być dwuosobowe, co jest praktyczne w przypadku rodzeństwa, ale również, kiedy rodzic chce czuwać nad swoim dzieckiem w nocy i spać obok.

Wybierając rozmiar łóżka dziecięcego dobrze jest mieć na uwadze jak szybko rosną ukochane brzdące. Jeśli chcesz zainwestować w mebel świetnej jakości, zdecyduj się na większy model, który posłuży dłużej.

Dodatkowe funkcje łóżek dziecięcych

Dużym powodzeniem cieszą się łóżka dziecięce z dodatkowymi funkcjami, na przykład szufladą na pościel, czy barierką zabezpieczającą. Łóżka dziecięce z barierką są idealnym wyborem dla młodszych dzieci. Zabezpieczają maluchy w nocy, by nie spadły z łóżka przez sen. Łóżko z barierką to nie tylko spokojny sen dla Twojego dziecka, ale również dla Ciebie.

Z kolei szuflady w łóżku dziecięcym to doskonały sposób na uzyskanie dodatkowego miejsca w pokoju. Pojemne szuflady pomieszczą pościel i nic nie stoi na przeszkodzie, by chować tam również zabawki. Łóżka z szufladami prezentują się niemniej estetycznie i świetnie wpisują się w dowolny styl pokoju.

Postaw na najlepszy materac

Wyspane dziecko to dziecko szczęśliwsze, zaczynające dzień w dobrym humorze. Ta zasada nie zmienia się z wiekiem! Postaw na najlepszy materac dopasowany do wybranego łóżeczka dziecięcego. Miękki, twardy? Wedle uznania. Kieruj się także jakością materacy. Niezwykłą popularnością cieszą się wygodne w czyszczeniu materace wykonane z hipoalergicznych materiałów. Dobry materac z pewnością przyczyni się do dłuższej trwałości łóżka i maksymalnej wygody podczas spania!

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego Meble-Bogart.pl. Zdjęcie główne prezentuje: https://www.meble-bogart.pl/lozko-dzieciece-alis-ii-wyjazdowe-dpv-001-certyfikat-p-38612-66-6.66.html

Similar Posts