Porady

Jakie lampy podłogowe do salonu i sypialni?

Jakie lampy podłogowe do salonu i sypialni?

Odpowiednio zaplanowane oświetlenie to jeden z najbardziej istotnych elementów aranżacji wnętrz. Ma również olbrzymi wpływ na samopoczucie mieszkańców. Lampy podłogowe to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Nie tylko bardzo praktyczne, ale i możliwe do skomponowania z pomieszczeniem w prawie każdym stylu wnętrzarskim. Jak wybrać najlepsze?

Wpływ oświetlenia na samopoczucie

Każde pomieszczenie w mieszkaniu spełnia inną rolę. Ważny jest więc odpowiedni dobór panujących w nim warunków. Po wielu godzinach spędzonych w pracy, często przy intensywnym świetle, konieczne jest umożliwienie sobie odpoczynku. Salon i sypialnia to pomieszczenia, które służą relaksacji. Dlatego dobór rodzaju światła jest w ich przypadku wyjątkowo istotny. Jednym z najbardziej polecanych rozwiązań są właśnie lampy podłogowe. W przeciwieństwie do intensywnego, wypełniającego cały pokój światła żyrandoli, stojące lampy umożliwiają delikatniejsze rozjaśnienie części pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu żarówek o ciepłej barwie, możliwe jest uzyskanie efektu przytulności. Intensywność światła jest wyjątkowo istotna w sypialni, gdzie nieodpowiednie oświetlenie może wpływać na trudności z zasypianiem.

Dobór lampy do wystroju

Dostępność lamp podłogowych wpasowujących się w różne wystroje wnętrz jest ogromna. Możliwy jest zakup ciekawych, dekoracyjnych modeli, które sprawdzą się w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, postarzanych lamp stylizowanych na styl prowansalski i całej gamy różnorodnych wzorów, które skomponują się z wnętrzami loftowymi, skandynawskimi oraz minimalistycznymi. Zarówno fani abażurów z frędzlami, jak i wyposażenia z surowego drewna i metalu znajdą lampy podłogowe odpowiednie dla siebie.

Przy wyborze warto jednak zwrócić uwagę na praktyczne aspekty poszukiwanej lampy. Zaleca się przemyśleć, jakie dokładnie zadanie będzie miała spełniać. Mimo, że światło w salonach i sypialniach powinno być delikatne, istnieją jednak znaczne różnice pomiędzy lampami, które umożliwiają zdrowe dla wzroku czytanie i takimi, które jedynie wypełniają pokój delikatnym blaskiem. Dlatego po określeniu zapotrzebowania powinno się zwrócić uwagę na szczegółowe parametry urządzenia. Możliwy jest również zakup podłogowych lamp z regulowaną intensywnością świecenia. Warto sprawdzić, jakie rodzaje żarówek są kompatybilne z danym modelem.

Stojące lampy to bardzo praktyczne i modne rozwiązanie. Dzięki różnorodności ich budowy, możliwe jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie przy praktycznie każdym ustawieniu mebli. Sprawdzają się szczególnie dobrze ustawione przy kompletach wypoczynkowych.

Similar Posts