Porady

Jaką płytę gazową wybrać? 3 kwestie na jakie warto zwrócić uwagę podczas zakupu

Jaką płytę gazową wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób, będących na etapie urządzania lub remontowania kuchni. Wybór płyty gazowej stanowi ważną kwestię, związana z codziennym użytkowaniem. To też istotna kwestia, kiedy np. zmienia się ilość osób w rodzinie i np. potrzebna jest większa płyta z przeznaczeniem na częstsze gotowanie. Oto 3 kwestie, jakie warto rozważyć zanim zdecydujemy się na zakup płyty gazowej.

Materiał płyty gazowej

Płyty gazowe mogą być wykonane z różnych materiałów. I tak do wyboru mamy: płyty emaliowane, ceramiczne, płyty z elementami wykonanymi ze stali nierdzewnej i z hartowanego szkła.
Materiał płyty gazowej stanowi ważną kwestię, ponieważ dopasowuje się go np. do wymagań rodziny. I tak, hartowane szkło nie jest tak odporne na uszkodzenia mechaniczne jak np. stal nierdzewna, dlatego w domach z dużą liczną domowników, w tym małych dzieci, gdzie często się gotuje, poleca się bardziej wytrzymałe płyty.

Co istotne, wybór materiału stanowi kwestie również estetyczne. i sprawdza się zwłaszcza w nowoczesnym designie pomieszczeń. Poza tym materiały różnią się także zakresem utrzymania w czystości. I tak, można zdecydować się na te, które łatwo wyczyścić, np. emaliowane, jaki i , które zajmują wiele czasu, by odzyskać ich nienaganny wygląd.

Ciekawym rozwiązaniem są obecnie płyty, które posiadają palniki umieszczone pod ceramiczną powłoką. Z zewnątrz wygląda to jak płyta indukcyjna lub elektroniczna, a zaletą jest łatwe utrzymanie w czystości.

Materiał płyt gazowych może okazać się nietrwały. I tak np. płyty emaliowane, chwalone za łatwość utrzymania w czystości, mają jednak tę wadę, że szybko mogą się uszkodzić, co nie sprzyja zachowaniu nienagannego wyglądu kuchni. Dlatego wiele osób wybiera alternatywę w postaci np. płyty szklanej, która, z kolei, jest dość trwalsza, choć trudniejsza w czyszczeniu i wymaga specjalnych środków czystości.

Kiedy już zdecydujesz się jaki materiał płyty gazowej chcesz wybrać – przeanalizuj także zakres produktów do czyszczenia i utrzymania czystości. Warto sięgać po preparaty od producentów, ponieważ wówczas ma się pewność, że płyta nie uszkodzi się na skutek stosowanie niewłaściwie dobranych środków czystości.

Nowoczesna płyta gazowa, czyli jak dopasować płytę do designu wnętrza?

Nowoczesna płyta gazowa to rozwiązanie, która pozwala połączyć funkcjonalność korzystania z niej z ciekawym designem. A ten ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach.

Idealnie wybrana płyta pozwala dopasować konieczność korzystania z niej do wymagań rodziny, a jednocześnie komponuje się z innymi elementami wystroju kuchni. I nie ma znaczenia, czy posiada dwa, czy sześć palników – w każdej z tych sytuacji możliwe jest efektywne zagospodarowanie miejsca w kuchni w taki sposób, by całość optycznie prezentowała się nienagannie, a jednocześnie pozwalała bez ograniczeń korzystać z płyty na co dzień.

Innowacyjne płyty – płyta gazowa bez płomieni OPTIMA

Na rynku dostępne są obecnie innowacyjne rozwiązania dla osób, które posiadają przyłącz gazu w domu i chcą mieć w swojej kuchni płytę gazową. Ciekawe rozwiązanie posiada firma OPTIMA, oferująca np. płytę gazową ze szklana powłoką.

płyta gazowa pod szkłem - Solgaz Optima

To opcja dla osób, które cenią naturalne piękno i wrażliwość szkła, a także walory estetyczne jakie ono daje. W nowoczesnych wnętrzach, gdzie kuchnie łączą się z jadalniami, salonami lub tworzą otwarte, duże przestrzenie – kuchnie gazowe bez płomieni są popularnym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz zobaczyć czym jeszcze warto sugerować się, kupując płytę gazową i jakie rozwiązania posiadają wiodący producenci – obejrzyj film:

Similar Posts