Porady

Rolety zewnętrzne do domu – korzyść przez cały rok

Rolety zewnętrzne do domu – korzyść przez cały rok

Rolety zewnętrzne do domu – korzyść przez cały rok

Rolety zewnętrzne do domu to wiele korzyści przez cały rok. To nie tylko osłona przed silnym światłem słonecznym, to także ochrona przed innymi czynnikami atmosferycznymi. To również dyskrecja i komfort termiczny. Rolety zewnętrzne do domu to rozwiązanie bardzo estetyczne, które nada budynkowi gustownego sznytu.

  1. Rolety zewnętrzne – co dają?
  2. Różne rodzaje rolet zewnętrznych do domu.

Rolety zewnętrzne są stosowane od pewnego czasu nie tylko w budynkach przemysłowych, ale także w domach prywatnych. Korzyści z ich montażu jest bardzo wiele. Poza tym wśród takich rolet istnieje duży wybór co do sposobu ich montażu. Podobnie jest, jeśli chodzi o dopasowanie rolet zewnętrznych do konkretnych wymiarów okien. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązanie obok rolet wewnętrznych cieszy się dużą popularnością.

Rolety zewnętrzne – co dają?

Rolety zewnętrzne do domu to szereg korzyści. Pierwsza rzecz, jaka przychodzi w tym względzie na myśl, to regulacja dostępu światła – zwłaszcza w upalne dni, podczas których zbyt nasłonecznione wnętrze pozbawia nas komfortu termicznego. Poza tym rolety zewnętrzne do domu zapewniają skuteczną barierę termiczną – zarówno latem (chroniąc przed wspomnianymi wyżej promieniami słonecznymi), jak i zimą (skutecznie zabezpieczają przed utratą ciepłą z pomieszczeń, co odbija się pozytywnie na oszczędnościach, jeśli chodzi o wysokość rachunków za ogrzewanie). Rolety zewnętrzne do domu to skuteczna bariera chroniąca nas przed hałasem – takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy nasz dom znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy, a my potrzebujemy spokoju i wyciszenia. Szczególnym rodzajem takich rolet są rolety antywłamaniowe gwarantujące nam i innym domownikom bezpieczeństwo. Materiały stosowane do produkcji rolet zewnętrznych antywłamaniowych są odporne na uszkodzenia mechaniczne – poza tym takie rolety zewnętrzne do domu mają dodatkowe mechanizmy zabezpieczające.

Różne rodzaje rolet zewnętrznych do domu

Rolety zewnętrzne do domu to także różne sposoby ich montażu, dzięki czemu są one rozwiązaniem dość uniwersalnym możliwym do zastosowania na różnym etapie budowy domu (czy też w budynkach już wykończonych). Wśród rolet zewnętrznych wyróżniamy rolety:

  • natynkowe – stosuje się je w budynkach już powstałych oraz tych w trakcie budowy,
  • podtynkowe – montowane na etapie ocieplania budynków,
  • nadstawne – montowane w powstających budynkach lub podczas wymiany stolarki okiennej,
  • nadprożowe – skrzynka rolet jest montowana podczas powstawania ścian,
  • antywłamaniowe – możliwe do montowania na każdym etapie.

Szeroka oferta rolet różnych wymiarów www.roletyalu.pl/cennik-okien-typowych i sprawdzony, doświadczony producent rolet to gwarancja satysfakcji po zamontowaniu takiej ochrony okien – zarówno jeśli chodzi o walory funkcjonalne, jak i estetyczne.  

Similar Posts