Porady

Odważne rozwiązania do kuchni i łazienki

Odważne rozwiązania do kuchni i łazienki

Ogromny wybór dostępnych w sklepach płytek ceramicznych pozwala na realizowanie zarówno klasycznych, sprawdzonych pomysłów, jak i tych bardziej odważnych, odnoszących się do koloru czy kształtu. Płytki Antracyt można zaliczyć zarówno do pierwszej, jak i do drugiej kategorii. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to bardzo odważne rozwiązanie, to jednak zastosowanie tego koloru na płytce o tradycyjnym kształcie może przynieść nieoczekiwany efekt. Warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu bliżej.

Z czym łączyć płytki Antracyt?

Można je wykorzystać na całej powierzchni ściany lub podłogi, ale doskonale prezentują się też jako mocny akcent w bardziej stonowanym projekcie. Przede wszystkim – płytki antracytowe mają ciekawy odcień, który nie jest do końca czernią, a raczej bardzo ciemnym odcieniem szarości. A ten kolor w polskich mieszkaniach został już dawno oswojony. Z czym będą prezentować się najlepiej? Zdecydowanie warto postawić tu na kolorystyczny kontrast. Złamana biel czy inna intensywna barwa stanowiąca motyw przewodni we wnętrzu będą strzałem w dziesiątkę. Płytki Antracyt świetnie łączy się też z elementami z drewna czy też imitacji drewna, kamienia czy cegły.

Płytki Antracyt – w jakich stylach odnajdą zastosowanie?

Mimo, że w pierwszej chwili kojarzą się głównie z aranżacjami bardzo nowoczesnymi, to wcale nie jest powiedziane, że musi to być wnętrze zimne, sterylne, czy „typowo męskie”. To doskonały sposób na dodanie pomieszczeniu charakteru. Płytki antracytowe będą doskonale prezentować się zarówno w nowoczesnych minimalistycznych projektach, ale też odnajdą się doskonale w stylu industrialnym. Zwłaszcza ze złotymi czy czarnymi dodatkami np. w formie oświetlenia, luster czy baterii kuchennych lub łazienkowych. Połączone z drewnianymi akcentami świetnie odnajdą się też we wnętrzach urządzonych w popularnym stylu skandynawskim.

Gdzie umieścić Antracytowe płytki w kuchni i łazience?

Możliwości są właściwie nieograniczone. W kuchni może być to przestrzeń pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi. Wówczas ciemne płytki staną się mocnym akcentem, choć warto go dobrze przemyśleć, by nie przytłoczyły wnętrza. Dobrym pomysłem może być też ułożenie ich na podłodze. Ciekawą propozycję stanowią płytki heksagonalne z matowym wykończeniem, które tworzy mniej przytłaczający efekt. W łazience warto zdecydować się na ułożenie antracytowych płytek np. do pewnej wysokości i z jasną fugą, a resztę ściany pomalować na jaśniejszy kolor. Interesujący efekt tworzy też antracytowa ceramika imitująca beton czy marmur.

Similar Posts