Porady

Odkurzanie – to proste i wygodne. Sprawdź, jak ułatwić sobie ten domowy obowiązek

Odkurzacz Antek firmy Zelmer

Odkurzanie jest nieodzownym elementem niemal codziennego dbania o czystość w naszych domach. Kurz unoszący się w powietrzu, a następnie osadzający się na podłodze, piasek przynoszony pod butami, czy zwierzęce futro – to wszystko wymaga częstego sprzątania. Warto więc, by odkurzanie było przyjemne, proste i wygodne.

Z tekstu dowiesz się:

 • na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry odkurzacz,
 • jak działają odkurzacze workowe,
 • czym charakteryzuje się odkurzacz Antek i dlaczego warto go wybrać.

 

Nie lubisz sprzątać? Być może po prostu nie masz odpowiedniego sprzętu, który uczyni tę czynność łatwą i szybką. Warto zwrócić uwagę na odkurzacze workowe Antek od firmy Zelmer. Te kompaktowe urządzenia sprawdzą się idealnie w każdym domu i mieszkaniu. Z ich pomocą sprzątanie nie będzie już przykrym obowiązkiem.

Jaki odkurzacz wybrać, aby sprzątanie było przyjemnością?

Twój stary odkurzacz jest trudny w obsłudze, ciężki, a w dodatku zostawia na podłodze mnóstwo kurzu? Aby wybrać nowe urządzenie, które ułatwi Ci sprzątanie, weź pod uwagę kilka najważniejszych czynników. Zobacz, jakich:

 • wielkość mieszkania i rozlokowanie kontaktów – ważna jest kwestia zarówno powierzchni mieszkania (od tego zależy m.in. długość kabla) oraz miejsca, w którym będziesz przechowywać odkurzacz. Nierzadko nawet w dużym mieszkaniu sprzęty gospodarcze są przechowywane w małym schowku. Dlatego wybieraj odkurzacz, który po złożeniu rury teleskopowej i węża nie zajmuje dużo miejsca;
 • rodzaj odkurzanych powierzchni – aby wybrać sprzęt przystosowany do różnych powierzchni, kup odkurzacz, który posiada zestaw szczotek do odkurzania parkietu oraz do dywanu;
 • obecność zwierząt – wszechobecna sierść Twojego pupila również wymaga odpowiedniego sposobu odkurzania, zwłaszcza z dywanów i kanap. Do usunięcia włosów i sierści zwierząt przyda się turboszczotka;
 • obecność alergika w domu – w takiej sytuacji wybierz odkurzacz z wydajnym filtrem (np. HEPA 13) oraz zwróć szczególną uwagę na odkurzacze workowe, które skutecznie zatrzymują cały kurz wewnątrz worków.

 

Odkurzacz workowy – jak działa?

Odkurzacz workowy to najbardziej popularny odkurzacz domowy. Jego działanie polega na zasysaniu przez rurę powietrza z kurzem oraz gromadzeniu zanieczyszczeń w specjalnym worku umieszczonym pod obudową urządzenia. W odkurzaczach najczęściej wykorzystuje się worki papierowe, które wyrzuca się po zapełnieniu. Istnieją jednak także rozwiązania, które pozwalają wykorzystywać ten sam worek kilkukrotnie. Wystarczy, że opróżnisz worki wielorazowe z kurzu, aby ponownie z nich korzystać.

Wszystkie worki do odkurzaczy są bardzo szczelne – zebrane zanieczyszczenia pozostają w środku i nie przedostają się do powietrza w mieszkaniu. Niektóre z nich wyposażone są w elementy filtrujące, co dodatkowo wspomaga zachowanie czystości w urządzeniu.

Warto zwrócić uwagę na nowoczesny model odkurzacza Zelmer – Antek, który ma zamontowany filtr HEPA 13 lub ULTRA 16 (w zależności od modelu). Dzięki nim są zatrzymywane nawet najmniejsze cząsteczki kurzu, a skuteczność filtracji wynosi aż ponad 99%. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich domowników jest wyjątkowo wrażliwy na kurz, będzie to idealny wybór – częste sprzątanie odkurzaczem Antek na pewno przyczyni się do zmniejszenia ilości kurzu.

Kompaktowy odkurzacz Zelmer Antek – dobre rozwiązanie dla każdego

Niewielkie rozmiary, duża moc ssania, którą możesz dowolnie regulować, pojemność worka (aż 3,5 l), zasięg odkurzania wystarczający na całe 6 m oraz elastyczny wąż Flexi – to podstawowe zalety odkurzacza Antek marki Zelmer.

Obawiasz się, że Twój nowy parkiet będzie porysowany przez kółka odkurzacza ciągniętego podczas codziennego sprzątania? Z Antkiem nie musisz się o to martwić. Jego kółka są wykonane z gumy, dzięki czemu płynnie i – co najważniejsze – bezpiecznie porusza się po każdej powierzchni.

Najbardziej w odkurzaniu denerwuje Cię to, że nie możesz wyczyścić każdego zakamarka? Trudnodostępne przestrzenie – za szafką, pod łóżkiem czy wysoko pod sufitem – to miejsca, gdzie najmocniej gromadzi się kurz. Dzięki nowemu, elastycznemu wężowi Flexi, w którą jest wyposażony odkurzacz Zelmer, bez problemu wyczyścisz każdy zakątek. Wąż Flexi jest dodatkowo wzmocniony, dzięki czemu wykazuje dużą odporność na odkształcenia. Nie musisz się więc martwić, że częste zwijanie węża przy wkładaniu go szafy, zniszczy odkurzacz. Aby jeszcze łatwiej było Ci dotrzeć w różne zakamarki mieszkania, odkurzacz Antek ma zestaw szczotek do zadań specjalnych – ssawkę do czyszczenia tapicerki, okrągłą szczotkę do kurzu oraz szczelinówkę do wąskich przestrzeni.

Sama obudowa odkurzacza kryje w sobie wiele ciekawych funkcji. Sprawdź:

 • obudowa ma schowek na akcesoria, dzięki któremu nie musisz się martwić, gdzie schować końcówki – będą one w jednym miejscu, gotowe do użycia w każdej chwili;
 • w obudowie jest chowany przewód, który zwija się automatycznie. W ten sposób odkurzacz jest jeszcze łatwiejszy w przechowywaniu;
 • obudowa jest wyposażona w uchwyt do parkowania rury teleskopowej w pionie. Ten dodatek przyda Ci się, jeśli nie chcesz składać rury;
 • odkurzacz ma wygodny uchwyt, który ułatwia przenoszenie urządzenia. Uchwyt jest zamontowany w górnej części obudowy.

 

Potrzebujesz akcesoriów do zadań specjalnych? Zainteresuj się dodatkowymi ssawkami dołączonymi do wybranych modeli odkurzacza Antek. Warta uwagi jest turboszczotka, która bez problemu poradzi sobie z włosami czy sierścią zwierząt (dostępna w modelach Antek ZVC3502N i ZVC35068). Jeśli natomiast obawiasz się o delikatny parkiet, wybierz specjalną szczotkę parkietową (dostępną w modelach Antek ZVC3501T, ZVC3501R oraz ZVC3506B). Turboszczotka jest wyposażona w włosie naturalne, dzięki czemu dokładnie usunie kurz z deskowanej podłogi, a jednocześnie nie zniszczy parkietu.

Wybór odpowiedniego sprzętu to klucz do szybkiego sprzątania. Jeśli szukasz odkurzacza, który jest poręczny, wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria i dzięki któremu zachowasz czystość w mieszkaniu – odkurzacz workowy Zelmera Antek będzie świetnym i ekonomicznym wyborem.

Similar Posts