Projektowanie

Jesienne inspiracje w aranżacji wnętrz

Jesienne inspiracje w aranżacji wnętrz

Każdy z nas chciałby nieco zmienić wystrój wnętrza raz na jakiś czas. Z tego powodu decydujemy się na zakupy kompletnych zestawów meblowych, które świetnie wkomponują się do naszego mieszkania oraz, co ważniejsze, do wnętrza które właśnie zmieniamy. Oprócz tego przemalowujemy ściany, wyposażamy się w specjalne dodatki dekoracyjne itd. W jaki jednak sposób znaleźć właściwe inspiracje i dobrać je tak, żeby końcowy efekt był oszałamiający? Niestety, brak podstawowej wiedzy na temat projektowania wnętrz może okazać się kosztowny, a na dodatek wprowadzi nieporządek i najzwyczajniej w świecie kicz do naszego pomieszczenia.

Z tego względu warto właśnie pomyśleć nad tym, żeby przed podjęciem decyzji co do zmiany inspiracji wnętrz skonsultować się z projektantem i zapytać o opinię. Profesjonalny projektant wnętrz pomoże nam oraz doradzi i wybierze kilka potencjalnych aranżacji, które świetnie ubogacą nasz wystrój i zmienią odbiór mieszkania przez zarówno domowników, jak i gości. Oczywiście przed konsultacją z architektem wnętrz dobrze będzie przejrzeć kilka ciekawych ofert i dowiedzieć się co takiego sprawia, że jesiennie inspiracje w aranżacji wnętrz są tak popularne.

Na jakie barwy zwrócić uwagę?

Po zielonym kolorze letnim, przyszedł czas na jesienny, złoty kolor. Typowa jesień to przede wszystkim ogromna ilość liści opadających z drzew. W ten sposób jesienna aranżacja wnętrza będzie zdominowana przez ciepły odcień pomarańczy czy czerwieni. Brązowe i złote dodatki z pewnością uzupełnią kolorystykę i sprawią, że wnętrze inspirowane jesienią będzie idealnie przedstawiać optymizm oraz zaakcentuje najważniejsze elementy w naszym domu bądź mieszkaniu.

Poleca się zatem wybierać kolor pomarańczowy na ścianę, który oprócz delikatnego rozjaśnienia wnętrza symbolizuje również szczęście, optymizm oraz ogromne pokłady energii – w ten sposób nieprzyjemna pogoda na zewnątrz zostanie w pewien sposób zneutralizowana poprzez niezwykle przyjemny i komfortowy wystrój o ciepłych barwach.

Jakie meble?

Wykorzystanie mebli w stylu retro, które to popularne były dekady temu, będzie idealnym rozwiązaniem na rozpoczęcie tworzenia jesiennego wnętrza. Nieco zniszczone lub zapomniane meble mogą na nowo odżyć, o ile w odpowiedni sposób się o nie zadba i je odrestauruje. Meble w stylu retro przywrócą to, co w dzieciństwie dla nas najbardziej się liczyło, czyli przytulność oraz ciepło domowego kominka.

Jeżeli jednak nie będziemy przekonani do wykorzystania mebli retro, to inną sugestią, która pomoże nam w aranżacji jesiennego wnętrza będzie wykorzystanie weluru. Materiał ten jeszcze do niedawna nie był bardzo popularny i wiele osób uważało go za nietrafiony wybór. Teraz jednak powoli wraca do łask i coraz częściej wybierany jest do wnętrz, szczególnie inspirowanych jesienią.

Dodatki – miedź oraz żywa dekoracja

W jaki sposób uzupełnić aranżację wnętrza o ciepłą, złotą kolorystykę jesieni? Jednym z rozwiązań jest zastosowanie żywej dekoracji. W okresie jesiennym najlepszym wyborem będzie wykorzystanie żywych roślin, takich jak na przykład wrzosów bądź nazbieranych liści. Inną florą, która zaakcentuje jeszcze bardziej naszą aranżację będą przekwitające kwiatostany. Jeżeli ubierzemy te akcesoria dekoracyjne w kosze wiklinowe czy rattanowe, a na dodatek zakupimy lampiony czy stylowe świece, to perfekcyjne zadbamy o to, aby wnętrze oddawało klimat jesieni.

Oprócz tego, jesienne brązy oraz złote elementy idealnie uzupełnić możemy miedzianymi dodatkami. Mowa tutaj o mniejszych przedmiotach dekoracyjnych jak lampiony czy wazy. Oprócz tego, warto przemyśleć wykorzystanie miedzi jako elementu wykończeniowego na przykład drzwi, obramowania lustra, nóżek czy uchwytów.

Artykuł powstał przy współpracy z warszawską agencją architektoniczną Perfect Space.

Similar Posts