Porady

5 powodów, by kupić mieszkanie na wynajem w Krakowie

5 powodów, by kupić mieszkanie na wynajem w Krakowie

Mądre inwestowanie pieniędzy to takie, które ma największą szansę na regularne zyski. Niektórzy ekonomiści radzą, by kupować obligacje skarbowe, inni złoto, ale większość nie zaprzecza, że bezpiecznie jest kupować mieszkania. Oczywiście trzeba to robić rozsądnie, decydując się na kupno lokalu w wysokim standardzie i w dobrej lokalizacji. Przy takiej inwestycji pozostanie tylko znalezienie lokatora, który regularnie będzie wpłacał pieniądze na konto właściciela lokum.

Czemu kupno mieszkania się opłaca?

Nawet 5 procent zysków rocznie przynosi mieszkanie, które jest wynajmowane lokatorom. Zysk ten wiąże się na początku ze sporą inwestycją, jednak później nie trzeba robić wiele, by cieszyć się z dochodów. Można powierzyć mieszkanie agencji nieruchomości, która zadba o znalezienie mieszkańców i stałe wpływy na konto, ale i sam właściciel mieszkania może poradzić sobie z obsługą lokum. Ważne jednak, by mieszkanie było nowoczesne i położone w dużym mieście, ale w wygodnej dla mieszkańców dzielnicy. Warto więc rozważyć Kraków.

Dlaczego Kraków?

Kraków jest miastem, które wciąż zyskuje mieszkańców. Nie tylko wśród studentów, ale także osób, które chcą związać się z Grodem Kraka na dłużej: pracować tutaj, założyć rodzinę. Miasto podzielone jest na 18 dzielnic, z których jedna, Prądnik Czerwony, słynie z dostępności sklepów, szkół, komunikacji miejskiej i zieleni. Co jeszcze sprawia, że akurat tutaj warto kupić mieszkanie na wynajem?

Dojazd do ścisłego centrum

Tylko 15-20 minut autobusem zajmuje dojazd z Prądnika Czerwonego do ścisłego centrum Krakowa, nic więc dziwnego, że zbudowano w Prądniku Czerwonym także Hotel Swing.

Infrastruktura

To dzielnica typowo mieszkalna, dlatego oprócz budynków wielopiętrowych są tutaj szkoły, przedszkola, place zabaw, sklepy, między innymi centrum handlowo-usługowe Krokus i Serenada.

Blisko do pracy

W obrębie Prądnika Czerwonego funkcjonuje centrum biurowe, centra handlowe oraz centra rozrywki i rekreacji, a to oznacza, że pracę znajdzie tutaj zarówno pracownik fizyczny, jak i wysoko wykwalifikowany, umysłowy.

Rozrywki rodzinne

To w Prądniku Czerwonym jest jedyne krakowskie Multikino i Park Wodny.

Mieszkania w Krakowie na sprzedaż

Skoro mieszkanie ma znajdować się w Krakowie i to w Prądniku Czerwonym, nie pozostaje nic innego, tylko zwrócić się do dewelopera Super Krak S.A. z pytaniem o wolne lokale. To właśnie tutaj kupimy ostatnie mieszkania z trzeciego etapu inwestycji Apartamenty Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Mieszkania dewelopera słyną z wysokiej klasy wykończenia, z wygodnego rozplanowania przestrzeni, zarówno tej wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Można kupić mieszkanie małe, od 33 metrów kwadratowych, po 105-metrowy apartament dla całej rodziny, gwarantując mieszkańcom lokum miejsce parkingowe i słoneczny taras. To właśnie jest świetna inwestycja, która zaraz po wykończeniu może przynieść regularne, stałe zyski zabezpieczające inwestora na każde czasy, nawet te najtrudniejsze.

Similar Posts