Meble

Pomysł na kącik telewizyjny

Mebin, Riva

Pół wieku temu sporych rozmiarów „skrzynka” z ruchomymi obrazami była dumnie eksponowana w centralnym punkcie pokoju. Dziś płaski ekran, zawieszony na ścianie, wtapia się w wystrój, uzupełnia go. 

Nieco zmieniła się rola telewizora. W epoce smartfonów i tabletów często staje się on monitorem dla tych urządzeń elektronicznych. Oglądamy to, co chcemy i kiedy chcemy: materiały wideo ze swoich wakacyjnych podróży, filmy i programy z coraz bogatszej oferty pochodzącej z różnych cyfrowych źródeł. 

Współczesny telewizor ma duży, płaski ekran i wisi na ścianie niczym obraz. Wkomponowujemy go w aranżację salonowej strefy wypoczynkowej – z kanapą, fotelami, pufami, stolikiem kawowym. To miejsce przytulne, spokojne, w którym z przyjemnością w gronie rodzinnym ogląda się film, a ze znajomymi kibicuje w czasie transmisji meczów. 

 

Ściana z telewizorem znajduje się zwykle z dala od okien, by promienie słoneczne nie odbijały się od ekranu. 

Dobrym pomysłem jest umieszczenie telewizora na specjalnym panelu. To zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne rozwiązanie, gdyż pozwala ukryć niezbyt atrakcyjnie prezentujące się kable. Panel może być wykonany z płyty kartonowo-gipsowej. Bardziej ekskluzywna wersja jest idealnie dopasowana do mebli. 

W kolekcjach Riva i Bari firmy Mebin znajdziemy wiszące panele TV z litego drewna dębowego, o głębokiej, brązowej barwie dębu burgundzkiego. W zależności od wielkości telewizora dobierzemy rozmiar maxi – o szerokości 166 cm i wysokości 100 cm, lub mini o szerokości 122 cm.  

Komplet z panelem stanowią szafki RTV. Model Riva maxi, długi na 182 cm, ma dwie półki z drzwiczkami, szufladę i wnękę pod blatem. Szafka mini, długa na 122 cm, z wnęką, za pełnymi drzwiczkami chowa dwie półki. Bari w wersji maxi mierzy 185 cm, posiada dwie półki z drzwiczkami, górną szufladę i wnękę na dole; wersja mini jest na 124 cm – z wnęką i dwiema półeczkami po bokach. To świetne schowki na sprzęt „towarzyszący” telewizorowi, a więc dekodery, rutery, piloty itd.  Bryły wyposażono w zawiasy z cichym domykiem oraz wygodny system otwierania push to open. 

W kąciku z telewizorem przyda się prosta, wisząca półka. Do zestawu dobierze się też stół czy stolik kawowy. Ławostół  z pneumatycznym podnośnikiem i rozsuwanym blatem okaże się szczególnie przydatny w czasie spotkań w większym gronie. Blat można rozsunąć na 218 cm i podnieść na wysokość ponad 70 cm. 

Niektórzy lubią mieć w pobliżu barek. Podczas meczu nie trzeba biegać do kuchni po napoje, szklanki, otwieracze, tylko wszystko jest pod ręką. Szafki z barkiem Riva i Bari w górnej części – mieszczącej zawieszki na kieliszki – są przeszklone i ładnie podświetlone LED-ami. 

MEBIN, Pik, salon

Zwolennicy modnego, wyrazistego stylu industrialnego powinni zainteresować się zestawem z serii Pik, który powstał specjalnie z myślą o loftach. Panel telewizyjny, jak pozostałe meble z kolekcji, wyróżnia się jasną barwą dębu naturalnego lager przypominającą surowe drewno. Do wyboru są trzy modele szafek RTV. Wersja maxi na 180 cm ma dwie półki, szufladę i wnękę. Ciekawą propozycją jest szafka z nadstawką – o asymetrycznej formie, z trzema wnękami na sprzęt elektroniczny. Do mniejszych pomieszczeń dobra będzie szafka mini długa na 122 cm, z dwiema zamykanymi półkami i wnęką w dolnej części. Minimalistyczny stolik kawowy opiera się na prostym, metalowym stelażu. Oryginalne, metalowe „pochwyty” są charakterystyczną cechą wszystkich brył z kolekcji Pik.

 

Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy MEBIN  www.mebin.pl

Similar Posts