Meble

Kupno narożnika – co należy wiedzieć?

Kupno narożnika – co należy wiedzieć?

Kupno narożnika – co należy wiedzieć?

 

Aranżacja wnętrz zapewne nie należy do zadań prostych, choć już zwiastuje zakończenie budowy domu czy też remontu mieszkania. Jest to bezsprzecznie kluczowy moment, w którym nadajemy finalny kształt naszej przestrzeni życiowej. Nic więc dziwnego, że staramy się poświęcić temu całą masę uwagi, aby efekt końcowy w pełni spełniał nasze wyobrażenie. Jednym z kluczowych mebli, które mają na to wpływ, są narożniki. Swoją wysoką funkcjonalnością oraz wyjątkowym wyglądem stale przyciągają coraz większą liczbę osób. Dowiedz się i Ty, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu!

 

  1. Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?
  2. Funkcja spania w narożnikach do salonu.
  3. Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu.
  4. Narożniki do salonu – w jakim stylu?
  5. Materiał obiciowy narożnika.

 

Narożniki są meblem wręcz skrojonym pod salon. Sprawdzają się podczas rodzinnych spotkań, odwiedzin przyjaciół, czy nawet codziennego spędzania czasu z najbliższymi. W końcu to salon jest pokojem, w którym najchętniej odpoczywamy po natłoku spraw codziennych. Producenci doskonale zdając sobie sprawę z zapotrzebowania na ten produkt, przygotowali ich cały szereg, dając możliwość dopasowania go do pomieszczenia każdej wielkości. Należy jednak pamiętać o kilku kluczowych zasadach, które ułatwią nam zakup…

 

Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?

 

Pierwszą rzeczą, o jaką musimy zadbać przed kupnem narożnika, są jego wymiary. Ustalmy więc miejsce, gdzie będzie on stał – niezależnie czy będzie to środek salonu czy też jego kąt. Jednakże, żeby uniknąć wszelkich problemów ze zmieszczeniem mebla, bezwzględnie należy wykonać pomiary określające maksymalny oraz minimalny jego rozmiar. Jest to jedyny skuteczny sposób, który pozwoli nam uniknąć różnorakich problemów z ustawieniem. Pomiary wykonujmy zarówno jeśli chodzi o długość oraz szerokość narożników, ale również ich wysokość i długość wystającego elementu. Zwłaszcza ta ostatnia wartość może sprawić kłopot, jeśli wcześniej się nie przygotujemy. Ustalmy więc, czy będzie to narożnik prawy czy lewy (z której strony będzie wystawał w większym stopniu), czy też równy z obu stron. W końcu nic tak skutecznie nie zepsuje nam dnia, jak świadomość, że kupiony narożnik wadzi o pobliską szafę czy też komodę…

 

Funkcja spania w narożnikach do salonu

 

Narożniki z funkcją spania są wskazywane za jedne z praktyczniejszych mebli, jakie można znaleźć na obecnym rynku. Taka postawa dziwić kompletnie nie może, gdyż dzięki niej możemy w jednej krótkiej chwili przekształcić nasz salon w dodatkową sypialnie. Szczególnie docenią to osoby, które często przyjmują gości na nocleg lub też posiadający rodzinę w dalekich stronach. Co więcej, narożniki te bardzo często są wyposażone w nadprogramowy kufer, w którym z powodzeniem możemy przechowywać pościel dla gości. Oszczędzamy więc miejsce w szafach użytkowanych na co dzień! Kufry te mogą również posłużyć jako miejsce przechowywania całkiem innych przedmiotów.

Co jednak istotne, pamiętajmy, że narożniki z funkcją spania potrzebują znacznie więcej miejsca po rozłożeniu. Mogą więc stać się problematyczne w użytkowaniu, jeśli posiadany przez nas metraż jest dość mały. W takich przypadkach sprawdzajmy, jaka jest wielkość mebla po rozłożeniu, co porównajmy z możliwościami naszego salonu. Satysfakcjonujący wybór narożników, w tym z funkcją spania, znajdziemy w sklepie: https://www.wonder.pl/c/narozniki.

 

Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu

 

Jak zostało już wspomniane, narożniki produkowane są pod każdej wielkości salon. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać odpowiedni dla siebie model. Należy jednak być czujnym i świadomym konsumentem, co uchroni nas przed wyborem narożnika zbyt dużego lub zbyt małego dla naszego mieszkania. Czym to grozi? Mebel o małych rozmiarach bardzo łatwo może się „zagubić” w dużym pomieszczeniu, a uwagę przyciągną inne elementy wyposażenia. Z kolei zbyt duży doprowadzi do problemów opisanych powyżej. Najprostszym sposobem i zarazem najskuteczniejszym jest dobór proporcjonalny.

 

Narożniki do salonu – w jakim stylu?

 

Wybór stylu, w jakim będzie skomponowany nasz salon, jest bardzo istotnym elementem aranżacji wnętrza. Najlepszym pomysłem będzie kierowanie się w stronę stylistyki, którą lubimy najbardziej, bo w końcu to my mamy się tam czuć swobodnie. Nie inaczej jest z narożnikami. Miłośnicy klasycznych rozwiązań na pewno będą gustować z meblach w stylu vintage, które nadadzą niepowtarzalny klimat pomieszczeniu, z kolei zwolennicy nowoczesnych stylów i tutaj znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

 

Materiał obiciowy narożnika

 

Do produkcji nowoczesnych narożników wykorzystuje się cały szereg materiałów. Co istotne, wszystkie one spełniają wszelkie wymogi jakościowe, jak i dostosowują się do aktualnie panujących trendów. Zapewne jednymi z popularniejszym materiałów wybieranych w ostatnim czasie są: poliester oraz tkanina. Narożniki z takim obiciem są najczęstszym wyborem, a ich użytkownicy jednogłośnie wskazują na łatwość w ich czyszczeniu, jak i przyjemność z użytkowania.

Similar Posts