Meble

Wygodny salon

Wygodny salon

Wypoczywamy w nim po pracy i spędzamy czas z najbliższymi, ale też przyjmujemy gości i urządzamy przyjęcia. Z jednej strony jest więc „prywatną” częścią domu, a z drugiej – oficjalnym i reprezentacyjnym pomieszczeniem. Wygodny salon musi pogodzić nieco sprzeczne potrzeby.

Najlepszym rozwiązaniem jest salon wielofunkcyjny, a więc podzielony na specjalne strefy – wypoczynkową, jadalnianą, kuchenną. Granice pomiędzy nimi są umowne, wyznaczone dywanem, oświetleniem, meblami, innym kolorem lub inną fakturą ściany, podwieszanym sufitem.

Wielkość poszczególnych aneksów powinna być dostosowana do powierzchni, jaką dysponujemy, a także do naszych potrzeb i przyzwyczajeń. Jeśli najlepiej relaksujemy się, oglądając z rodziną czy znajomymi filmy, zadbajmy o komfortowe urządzenie kącika RTV.  Jeśli wolimy wypoczynek z książką w ręku, wykreujmy „strefę ciszy” z wygodnym szezlongiem czy fotelem bujanym i dobrą lampą. Gdy mamy dużą rodzinę, którą zapraszamy na obiady czy kolacje, zadbajmy o odpowiednie miejsce na stół jadalniany z kompletem krzeseł. 

Mając do dyspozycji duży metraż, projektant zaaranżował otwarty salon, przestronny i pełen światła dochodzącego przez wielkoformatowe okna tarasowe. We wnętrzu tym zostały też jednak wyraźnie zaznaczone granice poszczególnych stref. Elementami spajającymi całość są meble, kolorystyka ścian i charakterystyczne belki na suficie.  

Część ścian pokrywa tapeta o fakturze betonu. Zestawiono ją z bielą pozostałych ścian i kafli na podłodze.  Jasna kolorystyka sprawia, że wnętrze wydaje się większe niż w rzeczywistości. Beton wprowadza ciekawy, industrialny klimat.

W takie tło wpisano meble o ciemnym, kasztanowym wybarwieniu. To bryły z kolekcji PiK firmy Mebin o cechach stylu industrialnego – minimalistyczne, z charakterystycznymi elementami z czarnego metalu. Ich wybarwienie dodaje elegancji, łagodzi loftową surowość.

To salon z obszerną częścią wypoczynkową. W centrum jest stolik kawowy – jak cała seria, oszczędny w formie, z blatem na metalowym stelażu. Towarzyszą mu tapicerowane szare pufy, harmonizujące z kolorem narożnika. Granicę kącika kawowego wyznacza szary dywan.

Na ścianie zamontowano współgrający z meblami panel telewizyjny. Szafka RTV  jest asymetryczna, posadowiona na metalowych nogach, z nadstawką; pomieści dekodery, rutery, piloty. Dopasowano do niej witrynę, z górną częścią przeszkloną i podświetloną diodami LED, a dolną zamykaną na pełne drzwiczki. W rogu ładnie prezentuje się wysoki narożny barek z zawieszkami na kieliszki i miniwiniarnią. Podczas przyjęć „barem” będzie zarządzał gospodarz domu, przyrządzając drinki i koktajle. Blaty niższych mebli okazują się świetnym miejscem na oryginalne dodatki: miedziane świeczniki, czarno-białe grafiki, misy, metalowe figury itd. Całości dopełnia lampa o ulokowanych piętrowo metalowych ramionach. Designem nawiązuje do większej lampy w jadalni.  

Strefa jadalniana lubi dużo światła, dlatego koncentruje się w pobliżu okien. Wyznacza ją duży stół z wsadami dokładanymi – w czasie rodzinnych uroczystości pomieści liczne potrawy, zasiądzie do niego też spora liczba gości. Do stołu dobrano tapicerowane szarą tkaniną krzesła na nietypowych, skośnych nogach z metalu. Komoda  z trojgiem drzwiczek doskonałe sprawdzi się w roli kredensu, służąc za miejsce do przechowywania obrusów, serwetek, eleganckich sztućców czy talerzy. Okna wychodzą na taras, który latem staje się przedłużeniem wygodnego salonu. 

 

Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy MEBIN  www.mebin.pl

Similar Posts