Meble

Jaki rodzaj podłokietnika jest najwygodniejszy? Poradnik meblowy

Jaki rodzaj podłokietnika jest najwygodniejszy? Poradnik meblowy

Podłokietniki w krzesłach i innych meblach wypoczynkowych pełnią ważną funkcję. Nie tylko poprawiają stylistykę produktów, ale przede wszystkim pozytywnie wpływają na komfort użytkowników. Możliwość oparcia rąk w czasie jedzenia czy odpoczynku sprawia, że ciało się rozluźnia, a przybranie prawidłowej postawy przychodzi intuicyjnie. Zobacz najlepsze rodzaje podłokietników.

Obecność podłokietników w krzesłach domowych

Podłokietniki najczęściej spotykane są w krzesłach biurowych i nie jest to przypadek. Te meble muszą być wyjątkowo wygodne, a użytkownikom powinny oferować maksymalny komfort każdego dnia. Ważne jest, aby zapewniały stabilne podparcie dla rąk i łokci, aby te nie „wisiały” w powietrzu. Dokładnie taki sam cel przyświeca producentom projektującym i wykonującym krzesła kuchenne (zob. https://jardex.com.pl/meble/krzesla/krzesla-z-podlokietnikiem).

Kupujący lubią je ze względu na wygodę, ale nie tylko. Obecność podłokietników sprawia, że meble wygląda na przytulne, komfortowe i w całości przeznaczone do użytkowania przez konkretną osobę. Ponadto zapewniają każdemu użytkownikowi odpowiednią przestrzeń – nikt nie trąca się łokciami i nie styka biodrami, co bywa bardzo niekomfortowe podczas spotkań przy stole.

Rodzaje podłokietników

Bardziej od kształtu podłokietników, który wpływa głównie na design, liczy się to, na jakiej wysokości są osadzone, jaką mają szerokość oraz z jakiego materiału powstały. Proste drewniane czy metalowe profile prezentują się nowocześnie, ale nie zapewniają takiego komfortu, jakiego oczekujesz.

Inaczej wygląda użytkowaniem podłokietników tapicerowanych. Zazwyczaj są one powlekaną taką tkaniną takiego samego rodzaju i koloru, jak reszta mebla. Spójność kolorystyczna, czyli utrzymanie siedziska, oparcia i podłokietników w takim samym odcieniu sprawia, że mebel prezentuje się gustownie. Łatwo też dopasować go do charakteru wnętrza i stylu samego stołu. 

Które podłokietniki wybrać?

Podłokietniki powlekane tkaninami to naszym zdaniem najlepszy wybór do eleganckiej, funkcjonalnej jadalni. Choć możesz martwić się o trudności z utrzymaniem ich w czystości, to spieszymy uspokoić – producenci wybierają tkaniny plamoodporne, łatwe w czyszczeniu, które nie przecierają się ani nie blakną.

Podłokietniki stanowiące przedłużenie oparcia wyglądają w nich bardzo atrakcyjnie. Są obniżane, aby umożliwić Ci wygodne siedzenie i opieranie łokci. Najczęściej przybierają kształt kwadratu lub prostokąta, ale można też spotkać podłokietniki delikatnie zaokrąglane.

Similar Posts