Projektowanie

Skandynawia w czterech ścianach

Skandynawia w czterech ścianach

Skandynawia zachwyca swoim klimatem, surowością, prostotą, ale też nietypową urodą. Nic więc dziwnego, że stała się inspiracją to powstania odrębnego stylu w tworzeniu wnętrz. Styl skandynawski cieszy się niesłabnącą popularnością, zyskuje nowych zwolenników i utwierdza sympatyków w swoich upodobaniach. Czym zatem przyciąga i jak stworzyć idealne wnętrze w stylu skandynawskim?

Najważniejsze cechy

Mieszkańcy Skandynawii nie mogą poszczycić się długimi dniami pełnymi słońca, stąd też styl skandynawski to przede wszystkim białe, jasne i przestronne wnętrza, które chociaż po części mają zrekompensować brak tych naturalnych, słonecznych promieni.

Wśród najbardziej charakterystycznych cech stylu skandynawskiego należy wymienić:

  • stonowaną, jasną kolorystykę – króluje nie tylko biel, ale również beże czy szarości;
  • naturalne, ekologiczne materiały – to co pozostaje w zgodzie z naturą jak najbardziej odnajduje się w tym stylu, klasycznym przykładem jest drewno (najczęściej jasne);
  • minimalistyczny wystrój – styl skandynawski kocha prostotę, dlatego minimalistyczne formy są mile widziane;
  • proste i funkcjonalne rozwiązania – decydując się ten styl po prostu ułatwiamy sobie codzienność, wybierając wygodę i pomysłowe koncepcje.

Materiał i kolor, czyli podstawa stylu

Łazienka w stylu skandynawskim to bardzo pomysłowe i modne rozwiązanie. Chcąc, aby nasz domowy pokój kąpielowy był urządzony z klasą i zachowywał określone zasady, powinniśmy trzymać się powyższych wytycznych.

To od czego powinniśmy zacząć, co przede wszystkim rzuca się w oczy w łazience to płytki. Zgodnie z podstawowymi zasadami stylu skandynawskiego powinny być one utrzymane w białej, beżowej bądź szarej tonacji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także płytki łazienkowe imitujące drewno, znajdujące się na stronie https://www.salonyhoff.pl/. Znajdziemy tam również niecodzienną armaturę, brodziki, a także wanny w idealnie białych odcieniach, które wprost wpasowują się w styl skandynawski. Możemy postawić także na złoty zestaw prysznicowy, który ociepli wnętrze i podkreśli płytki imitujące drewno.

W każdej łazience nie sposób zapomnieć o przydatnych meblach. W styl skandynawski idealnie wpisują się słupki czy komody w ciemniejszych odcieniach z jasnym blatem. Tak urządzona łazienka będzie nie tylko piękna, ale i funkcjonalna.

Detale – dlaczego są takie ważne?

Styl skandynawski pasuje zarówno do dużych łazienek jak i do tych o niewielkim metrażu. Oprócz podstawowych elementów wspomnianych powyżej, niezwykle istotne są także dodatki, gdyż to one nadają charakteru i podkreślają dany styl. Do tego skandynawskiego należy dobrać takie detale, które będą korespondowały z pozostałymi częściami. Lustra nie tylko optycznie powiększą pomieszczenie, ale nadadzą mu lekkości i szyku. Aby jednak zachować jedność stylu, powinniśmy zdecydować się na te minimalistyczne, bez zdobnych ram. Aby nasza łazienka była przyjemnym i przytulnym wnętrzem powinniśmy również zdecydować się na dodatki w postaci pudełeczek, drewnianych pojemników, jasnych, mięsistych ręczników, wiklinowych koszy, które podkreślą naturalność wnętrza.

Similar Posts