Porady

Jak montuje się systemy fotowoltaiczne?

Jak montuje się systemy fotowoltaiczne?

Właściciele prywatnych nieruchomości, bardzo często zastanawiają się, czy systemy fotowoltaiczne i pozyskiwanie energii ze słońca są opłacalne dla tak małych inwestycji. Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona, jest to bowiem zależne od kilku kwestii. W Feste obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych więc mamy ofertę dla lokali prywatnych i komercyjnych.

Właściciele prywatnych nieruchomości, bardzo często zastanawiają się, czy systemy fotowoltaiczne i pozyskiwanie energii ze słońca są opłacalne dla tak małych inwestycji. Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona, jest to bowiem zależne od kilku kwestii. W Feste obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych więc mamy ofertę dla lokali prywatnych i komercyjnych. Po skontaktowaniu się z nami, z pewnością pomożemy Państwu oszacować wstępny koszt inwestycji. Wiele osób obawia się, że w ich domu nie będzie można zamontować elektrowni słonecznej. Przeważnie jest to możliwe, gdyż sposobów montażu jest kilka.

Systemy fotowoltaiczne montuje się:

  •   Na dachach skośnych
  •   Na dachach płaskich
  •   W gruncie
  •   Na słupach

Więcej informacji na: https://feste.pl/montaz-paneli-fotowoltaicznych/

Jak widać, sposobów jest wiele. Panele słoneczne w Warszawie oraz innych, dużych miastach są zresztą coraz częściej obecne, co świadczy o tym, że możliwości ich zamontowania są wszędzie. Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksową obsługę takiej inwestycji, więc sposobem montażu nie muszą się Państwo martwić. Pozostaje pytanie o to, jaka jest cena systemów fotowoltaicznych dla domu i czy warto?

Cena systemów fotowoltaicznych

Wiele firm montuje panele fotowoltaiczne w Warszawie – https://feste.pl/, które mają różne ceny, jednak nasza oferta jest wobec nich konkurencyjna. Ceny paneli fotowoltaicznych w Warszawie oraz ich montażu są zależne od wielkości inwestycji, oraz konkretnego projektu, ale aby wstępnie móc rozmawiać o tego typu instalacji można dysponować kwotą zaczynającą się od kilku tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że systemy fotowoltaiczne w Warszawie są promowane przez różne programy rządowe, przez co istnieją dotację na fotowoltaikę.

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę?

Okazuje się, że istnieje specjalnie przygotowany program, który umożliwia otrzymanie dotacji na instalacje fotowoltaiczne. W przypadku zainteresowania należy jednak sprawdzić, czy klasyfikujemy się do niego, czy też nie i trzeba szukać dalej. Dobrym przykładem jest pomysł rządowy, który funkcjonuje on pod nazwą „Mój prąd” i skierowany jest przede wszystkim do gospodarstw domowych. Chodzi przede wszystkim o te, które znajdują się na tak zwanych terenach słabiej zurbanizowanych. Projekt ten zakłada dofinansowanie do elektrowni fotowoltaicznej na kwot 5 tysięcy złotych. Nie wydaje się wiele, ale biorąc pod uwagę, że cena takiej instalacji zazwyczaj nie przekracza 10 tysięcy złotych bądź wykracza poza nią minimalnie – jest to bardzo duża pomoc.

Cel programu jest bardzo szczytny – chodzi nie tylko o rozwój takich miejsc, ale przede wszystkim pomoc środowisku. Ministerstwo Środowiska i Energii, które jest odpowiedzialne za projekt szacuje, że poprzez tego typu wsparcie ilość elektrowni słonecznych znacząco zwiększy się. Jak wskazują liczby – ma to być aż o 200 tysięcy więcej instalacji w polskich domach. Przekłada się to na 1000 MW produkowanej mocy. Jest jeszcze jeden cel tego programu, o jakim nie można zapominać – chodzi o to, aby zrealizować zobowiązania klimatyczne, które mamy wobec Unii Europejskiej. Jeśli więc mieszkacie w mniej zurbanizowanych okolicach Warszawy, nasze usługi z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. Możemy również pomóc w staraniu się o dotację bądź przekazać Wam najważniejsze informacje.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż fotowoltaiki?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Plusy są ogromne, choć długoterminowe. Inwestycja oczywiście jest spora, przynajmniej dla większości rodzin, ale jak najbardziej opłacalna. Panele fotowoltaiczne to bardzo duży krok w stronę środowiska. Produkując energię samodzielnie, nie musimy korzystać z tej, którą produkuje Państwo – niestety nie zawsze ekologicznymi sposobami. Przyroda nam się za to odwdzięczy – coraz bardziej odczuwalne globalne ocieplenie można przecież nieco zwolnić.

To, co interesuje nas najbardziej to jednak korzyści budżetowe, które są tutaj nie do zakwestionowania. Ulga zostanie zauważona bardzo szybko. Nadwyżki prąd można sprzedać, by później znów z nich korzystać – jakby zaszła taka potrzeba. W razie pytań lub wątpliwości, jesteśmy do dyspozycji.

Similar Posts