Ogród

Jak urządzić przydomowy plac zabaw?

Jak urządzić przydomowy plac zabaw?

Zastanawiasz się, co zrobić, by Twoje dziecko spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu? Mieszkasz w domu i masz dużo przestrzeni ogrodowej do zagospodarowania? Dowiedz się, jak urządzić dziecku przydomowy plac zabaw, który będzie dla niego atrakcyjny i bezpieczny.

Plac zabaw dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci to nie tylko doskonałe miejsce do zabawy, ale również idealne uzupełnienie przestrzeni ogrodowej. Zaaranżowanie miejsca do zabawy z pewnością zachęci najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Stworzenie placu zabaw wcale nie musi być pracochłonne i kosztowne. Poszczególne jego elementy można wykonać samodzielnie bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów i zamówić gotowy drewniany plac zabaw. Jedną z firm, która zajmuje się tego typu konstrukcjami jest Kempar.

Piaskownica

Pierwszym i jednym z najprostszych rozwiązań jest piaskownica. Jej zaletą niewątpliwie jest prostota wykonania, a także niewielkie rozmiary. Jest to ponadczasowy element, który przyniesie dziecku dużo radości, a także możliwości zabawy. Najmłodsi mogą kopać głębokie doły, budować zamki czy lepić babki z piasku. Do zabawy mogą przydać się różnego rodzaju naczynia, foremki i łopatki.

Zjeżdżalnia

Kolejnym elementem, który z pewnością przyniesie dużo frajdy jest zjeżdżalnia, którą można zjechać wprost do piaskownicy. Wybierając i montując ten element placu zabaw należy zwrócić szczególną uwagę na kąt nachylenia. Powinien być on dostosowany do wieku dziecka, a podłoże powinno być miękkie i bezpieczne dla dziecka.

Huśtawka

Huśtawka to jeden z najpopularniejszych elementów każdego placu zabaw. Powinna być ona ściśle dopasowana do wieku dziecka, aby zapewniać mu bezpieczeństwo i komfort. W przypadku małych dzieci doskonale sprawdzą się huśtawki w kształcie zamykanego kosza bądź hamaki, które są umieszczane nisko nad ziemią. 

Domek drewniany

Dużo radości najmłodszym przyniesie również drewniany domek. Dzieci uwielbiają zabawę w dom, a drewniany domek, który do złudzenia przypomina ten prawdziwy, będzie idealnym uzupełnieniem tego typu zabaw. Można się w nim schować, przechowywać skarby bądź zapraszać swoich znajomych. Domki mogą być parterowe, na drzewie bądź znajdować się na lekkim podwyższeniu.

Gotowy plac zabaw z drewna

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli połączyć wszystkie te elementy w jedną spójną całość jest gotowy plac zabaw z drewna. Poszczególne elementy są ze sobą złączone w taki sposób, że nie zajmują dużo przestrzeni ogrodowej, ale stanowią kompleksowe miejsce do kopania, huśtania i wspinania się. Wykonane z wysokiej jakości drewna są bezpieczne dla dzieci, a także stanowią doskonałą ozdobę ogrodu. Doskonale komponują się z zielenią zdobiąc zarówno małe, jak i nieco większe ogrody. Na rynku dostępne są place zabaw, które różnią się przede wszystkim poszczególnymi elementami, a także stylem i kolorem. Szeroki wybór tego typu konstrukcji z pewnością pozwoli na wybranie takiego, który odpowie na wszelkie potrzeby zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Decydując się na zakup gotowych elementów należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, a także atesty i certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo najmłodszym.

Similar Posts