Ogród

Jaką pompę do podlewania ogrodu wybrać?

Jaką pompę do podlewania ogrodu wybrać?

Dobra pompa do podlewania ogrodu może ułatwić Ci dbanie o przydomowe rośliny i trawnik, który wymaga szczególnej opieki. Coraz częstsze susze w okresie letnim zachęcają do szukania nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają komfort i oszczędność wody. Dowiedz się, jaka pompa do podlewania ogrodu będzie dla Ciebie najlepsza!

Pompa hydroforowa do przydomowej studni

Pompa hydroforowa to inaczej pompa powierzchniowa lub ssąca. To świetny wybór w przypadku, gdy korzystasz z osobnego ujęcia wody w celu nawadniania ogrodu. Dobra pompa hydroforowa powinna mieć wydajność dopasowaną do Twoich potrzeb. Przy wyborze pompy hydroforowej do studni musisz wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Pompa ssąca nie może pracować na sucho, dlatego warto wyposażyć ją w odpowiednie zabezpieczenie.

  • Pompy powierzchniowe są przeznaczone do wody czystej i zimnej.

Świetnym przykładem wydajnej pompy jest Pompa JP 5-48 Grundfos 230V z osprzętem. W ciągu minuty pompa jest w stanie tłoczyć 80 l wody i podnosić ją na wysokość 48 m. To doskonały wybór do przydomowej studni lub zbiornika z czystą wodą. Urządzenie zostało wyposażone w specjalne zabezpieczenie, dzięki któremu pompa nie włączy się, gdy woda będzie zbyt ciepła.

Pompa ssąca, czy głębinowa: jaki model wybrać?

To, jaką pompę do podlewania ogrodu należy wybrać, zależy od źródła wody. Wspomniane wyżej pompy hydroforowe, czyli pompy ssące, są przeznaczone do wydobywania wody czystej. Są to powierzchniowe urządzenia, które nie mogą działać na sucho, gdyż powoduje to kosztowne uszkodzenia sprzętu. Jeśli szukasz dobrej pompy do przydomowej studni lub zbiornika z czystą wodą, zobacz pompy hydroforowe w sklepie Ogrody24.pl i wybierz model w pełni odpowiadający Twoim potrzebom.

Jeśli źródłem wody do podlewania ogrodu jest studnia głębinowa, konieczny jest zakup pompy, która jest w stanie wydobywać wodę z dużych głębokości. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie pompy głębinowej o wydajności idealnie dopasowanej do potrzeb działki. Tego rodzaju pompy również znajdziesz w sklepie Ogrody24.pl.

Czym kierować się w wyborze pompy do podlewania ogrodu?

Wybór pompy do podlewania ogrodu jest dość skomplikowany, ponieważ nie wystarczy wybranie najlepszej pompy najlepszego producenta. Pompa musi być w sam raz. Jeśli wybierzesz sprzęt o zbyt dużej mocy, może całkowicie osuszyć zbiornik wodny, co w przypadku pomp hydroforowych doprowadzi do niebezpiecznej pracy na sucho.

Przy wyborze pompy do podlewania ogrodu warto zwrócić uwagę na rozmiar sprzętu, wydajność, funkcje dodatkowe i materiały, z których wykonano urządzenie. Polecamy pompy wykonane z materiałów odpornych na korozję. Bardzo istotne jest również zasilanie pompy. Słabej jakości okablowanie to często przyczyna awarii.

Podczas zakupów warto skonsultować się z doświadczonym sprzedawcą, który ułatwi wybór pompy do podlewania ogrodu idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb. Jeśli robisz zakupy online, również możesz skorzystać z pomocy sprzedawcy. Dodatkowo warto uważnie czytać opisy pomp hydroforowych. Na ich podstawie z łatwością określisz, które urządzenia mają szansę się sprawdzić w Twoim ogrodzie.

Similar Posts