Porady

Modny dywan do sypialni, gdzie kupić?

Modny dywan do sypialni, gdzie kupić?

Trudno wyobrazić sobie sypialnię bez miękkiego dywanu, który sprawia, że wnętrze jest przytulne i stylowe. Wybierając dywan do sypialni, warto postawić na jakość. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie dywanów? Gdzie można kupić dobre dywany z atestem? Zapraszamy do czytania!

Dlaczego warto mieć dywan w sypialni?

Dywany mają swoich zwolenników i przeciwników, ale nie da się zignorować licznych zalet dywanów. Przede wszystkim pięknie wykańczają wnętrze i nadają mu domowego charakteru. Dywany do sypialni mają również praktyczne zalety.

  • Tłumią kroki, co jest szczególnie cenne, kiedy współdzielisz sypialnię z osobą wstającą wcześnie rano do pracy.

  • Dywany sprawiają, że minimalistyczne wnętrza nie wydają się puste i zimne.

  • Dzięki dywanom rzadko zauważysz tzw. koty kurzu latające po podłodze.

Warto wspomnieć również o wadach dywanów. Czy dywany faktycznie tak bardzo zbierają kurz i łatwo się brudzą? Czy są niebezpieczne dla alergików? Pamiętaj, że z dywanem, czy bez, w sypialni i tak trzeba sprzątać. Obecnie dostępne dywany są proste w czyszczeniu, a regularne sprzątanie zapewni Ci czystość dywanu na najwyższym poziomie. Rozwiązaniem dla alergików jest zakup dywanu z włókien syntetycznych.

Jak poznać dywan wysokiej jakości?

Jakość dywanu ma ogromny wpływ na estetykę wnętrza. Kiepskiej jakości dywany szybko się zużywają i uporczywie drażnią oczy. Warto zainwestować w dywan, który będzie piękny latami! Obecnie za dywany najwyższej wartości uznaje się te tkane ręcznie z włókien naturalnych, jak wełna, jedwab, czy sizal. Są one jednak bardzo drogie i niekoniecznie najlepiej sprawdzają się w domowych warunkach.

Dobre włókna syntetyczne tworzą warte uwagi dywany do sypialni. Przede wszystkim są łatwe w czyszczeniu i odporne na rozwój pleśni i grzybów. Doskonale wykonane dywany z włókien syntetycznych potrafią do złudzenia przypominać dywany z włókien naturalnych, mając przy tym wysoką jakość i znacznie niższą cenę.

Warto również wspomnieć, że wiele dywanów tego rodzaju posiada Certyfikat Zgodności, który oznacza, że dywan spełnia wszelkie wymogi higieniczne i nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia. To szczególnie istotne przy wyborze dywanu do sypialni dziecięcej. Zdecydowanie warto postawić na dywan dziecięcy z atestem, by w pełni zadbać o komfort i zdrowie dziecka.

A jak poznać jakość dywanu? Najlepsze dywany są grube w części użytkowej. Jeśli zegniesz dywan i nie wyczujesz podszycia, to znaczy, że jest on gęsty i ma dobrą jakość.

Jak dopasować dywan do wnętrza sypialni?

Wybór dywanów do sypialni jest tak szeroki, że z łatwością dopasujesz jeden do wystroju swojej wymarzonej sypialni. Do pomieszczeń sypialnych bardzo polecane są dywany typu Shaggy, czyli dywany miękkie i puszyste. Trudno im się oprzeć, o czym możesz się przekonać przeglądając dywany w sklepie Homecarpets.pl.

Jeśli chodzi o kolor, dywan do sypialni warto wybrać na zasadzie harmonii lub kontrastu. Dywan dopasowany kolorem do ścian lub mebli będzie tworzył harmonijną przestrzeń, doskonałą do wypoczynku. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku jasnych sypialni. W ciemnych wnętrzach warto postawić na odrobinę kontrastu: jasny dywan rozświetli wnętrze.

Similar Posts