Porady

Bidet – praktyczne rozwiązanie łazienkowe, w które warto zainwestować

Bidet – praktyczne rozwiązanie łazienkowe, w które warto zainwestować

Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno być urządzone nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim funkcjonalnie. Powinny znaleźć się w nim więc wszystkie akcesoria, sprzęty oraz dodatki, które pozwolą w wygodny i skuteczny sposób zatroszczyć się o czystość i higienę. Jednym z rozwiązań, które coraz częściej pojawia się w polskich łazienkach, jest bidet – rozwiązanie przeznaczone do komfortowego dbania o higienę osobistą całej rodziny.

Rola i korzyści płynące z posiadania bidetu w łazience

Bidet jest rozwiązaniem, które na zachodzie Europy, m. in. we Włoszech, Francji oraz Hiszpanii, gości w praktycznie każdej domowej łazience. W Polsce jego powszechność nie jest tak widoczna, ale w ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się sięgnąć po to rozwiązanie doceniając liczne korzyści płynące z jego posiadania. Bidet jest praktycznym rozwiązaniem, za pomocą którego możliwe jest wygodne i szybkie zadbanie o higienę osobistą. Jego zalety docenimy w szczególności w okresie letnim, kiedy czujemy szczególną potrzebę odświeżenia się w ciągu dnia, ale często nie mamy wystarczająco czasu, aby wziąć kąpiel czy prysznic.

Bidet wiszący oraz jego stojący odpowiednik mogą zostać wykorzystane w różnych celach – z rozwiązania tego możemy z powodzeniem korzystać do szybkiego umycia stóp po powrocie ze spaceru, odświeżenia się po skorzystaniu z toalety oraz w ciągu dnia, przed wyjściem z domu czy przed snem. Zalety płynące z jego posiadania docenią także osoby starsze, które będą mogły wygodnie i bezpiecznie zadbać o czystość bez konieczności każdorazowego korzystania z wanny lub prysznica. Obecność bidetu w łazience pozwoli także od najmłodszych lat uczyć dzieci dobrych praktyk dbania o higienę osobistą oraz zapewni całej rodzinie dobre zdrowie i ochronę przed infekcjami.

Bidet wiszący i stojący, toaleta myjąca i punktowy bidetowy zestaw natryskowy

Bidet występuje zasadniczo w dwóch wersjach – bidet stojący jest klasycznym rozwiązaniem, które świetnie odnajdzie się w łazienkach urządzonych w stylu retro, bidet wiszący, nazywany także podwieszanym, to z kolei uniwersalny wybór, który docenią osoby ceniące sobie wysoką estetykę oraz wygodę użytkowania. Bidet będzie doskonałym wyborem dla każdej osoby, która dąży do posiadania wysokofunkcjonalnej oraz wyposażonej w niezbędne udogodnienia łazienki. Jedynym problemem, który może utrudniać jego instalację jest miejsce – rozwiązania tego typu, zarówno w wersji stojącej, jak i wiszącej, będą mogły bowiem zostać zainstalowane jedynie w większych łazienkach, w których jest dostępna odpowiednia ilość miejsca do ich prawidłowego montażu.

Na szczęście, posiadacze małych łazienek w blokach nie muszą rezygnować z komfortowej możliwości zatroszczenia się o swoją higienę osobistą – idealnym rozwiązaniem dla nich będzie bowiem nowoczesna toaleta myjąca, która łączy w sobie funkcjonalność klasycznego wc z bidetem. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania, które może zostać z powodzeniem zainstalowane w łazience o dowolnych rozmiarach, jest inteligentna toaleta myjąca Inspira In-Wash marki Roca. Alternatywą zarówno dla bidetu, jak i toalety myjącej jest z kolei punktowy bidetowy zestaw natryskowy Be Fresh – rozwiązanie również dostępne w ofercie marki Roca. Jest to specjalna słuchawka natryskowa, która zamontowana w pobliżu miski wc pozwala na odświeżenie się tuż po skorzystaniu z toalety.

Similar Posts