Porady

Jaką pompę wybrać do hydroforu?

Jaką pompę wybrać do hydroforu?

Brak połączenia z siecią wodociągową wiąże się z koniecznością zastosowania alternatywnych rozwiązań, na przykład czerpania wody ze studni. Jaką pompę wybrać do domowego zestawu hydroforowego? Zapraszamy do czytania!

Do czego służy hydrofor?

Gdyby nie obecność hydroforu, pompy wodne ulegałyby szybkiemu zużyciu, uruchamiając się za każdym razem, gdy odkręcimy kran z wodą, czy spłuczemy wodę w toalecie. Każda pompa wodna ma określony cykl pracy i postoju w ciągu godziny. Obecność hydrofora pozwala nam nie przekraczać tego cyklu, dzięki czemu pompa nie jest narażona na przedwczesne zużycie.

Połączenie pompy wodnej, hydrofora i przekaźnika ciśnieniowego nazywamy zestawem hydroforowym. Dobrze dobrany zestaw hydroforowy zapewnia komfort domowników na długie lata.

Jaki zbiornik hydroforowy wybrać?

Zbiornik hydroforowy powinien być dopasowany wielkością do potrzeb właścicieli posesji, na której znajduje się studnia. Im mniejsza wydajność studni, tym większy powinien być zbiornik hydroforowy. Sprawdź wysokiej jakości zbiorniki hydroforowe w sklepie Dostudni, gdzie znajdziesz zbiorniki w różnych rozmiarach.

Przy wyborze zbiornika kieruj się nie tylko rozmiarem, ale również materiałem wykonania. Pierwszym rodzajem jest zbiornik przeponowy, który gromadzi wodę w gumowym worku znajdującym się wewnątrz hydroforu. Tego rodzaju urządzenia są przeznaczone do użytku w miejscach, w których nie są narażone na działanie zmiennych temperatur. Do stosowania na zewnątrz polecane są zbiorniki ocynkowane, wykonane z ocynkowanych blach stalowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy?

Wybór pompy zależy od rodzaju zbiornika, z którego będziemy czerpać wodę. Tam, gdzie lustro wody nie schodzi poniżej 8m z powodzeniem można zastosować pompę ssącą. Do studni głębinowych polecane są specjalne pompy głębinowe. Przy wyborze pompy wodnej należy zwrócić uwagę na poszczególne parametry.

  • Wydajność pompy,

  • Maksymalna wysokość podnoszenia wody,

  • Ciśnienie,

  • Moc silnika,

  • Napięcie,

  • Minimalna średnica odwiertu,

  • Długość przewodu.

Powyższe cechy pozwolą nam ocenić, czy pompa wodna odpowiada wielkością i wydajnością do posiadanej przez nas studni. Istotną cechą jest również długość oraz jakość przewodu pompy. Przewód powinien cechować się również wysoką odpornością.

Warte uwagi są niezawodne pompy Omnigena. Są to wysokiej jakości pompy do wody polskiego producenta. Szeroka oferta pozwala wybrać model o parametrach idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Co więcej, pompy do wody Omnigena są łatwo dostępne, co wiąże się z wysoką dostępnością części zamiennych. W przypadku ewentualnych awarii łatwy dostęp do części zamiennych oznacza szybką naprawę i oszczędność pieniędzy.

Bez względu na rodzaj pompy, pamiętaj o wyborze urządzenia, które będzie dopasowane do wielkości i wydajności studni. Ze względu na szeroką ofertę pomp wodnych warto wybór skonsultować z fachowym sprzedawcą. Przydatne informacje dostarcza również sklep Dostudni.pl, który oprócz wysokiej jakości produktów oferuje fachowe doradztwo.

Similar Posts