Porady

Jak działa odkurzacz wodny? Jaki model wybrać?

Jak działa odkurzacz wodny? Jaki model wybrać?

Utrzymanie porządku w domu nie musi być czasochłonne. Odpowiednie sprzęty przyśpieszą cały proces i ułatwią sprzątanie. Do takich należy odkurzacz wodny, który oprócz zbierania kurzu z podłogi, wypiorą również dywany czy wykładzinę. To dobry sposób na pozbycie się nie tylko kurzu, ale również roztocz czy pyłów. To dobry wybór dla alergików.

1. Jak działa odkurzacz wodny?
2. Czym różni się odkurzacz z filtrem wodnym od standardowego?
3. Czy odkurzacz wodny to odkurzacz piorący?
4. Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza z filtrem wodnym?

Jak działa odkurzacz wodny?
Sprzątanie domu czy mieszkania może być kłopotliwe. Dodatkowo wyzwaniem jest utrzymanie porządku w sytuacji, gdy w domu przebywają dzieci i zachowanie wysokiego poziomu czystości jest szczególnie wskazane. Z trudnością z dokładnym usuwaniu sierści z podłogi muszą zmierzyć się także właściciele zwierzaków.
W takich przypadkach doskonale sprawdzi się odkurzacz wodny, który może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnego odkurzacza.
Odkurzacz wodny używany może być jak zwykły odkurzacz.
Ma jednak dodatkową zaletę. W przeciwieństwie do klasycznych modeli zbierany brud nie jest zasysany do worka, ale to pojemnika z wodą, dodatkowo wyposażonego w filtr. Dzięki temu odkurzacz doskonale zbiera i zatrzymuje roztocza, sierść czy pyły, a żadne z nich nie jest wydmuchiwany na zewnątrz. W efekcie odkurzacz pomaga zachować sterylne otoczenie i pozbyć się alergenów. To sprawia, że to odpowiedni wybór dla alergików, a także osób, które chcą oczyścić mieszkanie od smogu.

Czym różni się odkurzacz z filtrem wodnym od standardowego?
Odkurzacz wodny od zwykłego różni się pojemnikiem z wodą. Dodatkowo ma szersze zastosowanie niż tradycyjny odkurzacz – pozwala nie tylko oczyścić wodoodporne powierzchnie, ale również powietrze. Wszystko to dzięki dokładnej filtracji powietrza zasysanego do odkurzacza, które dostaje się pojemnika z wodą i jest filtrowane filtr HEPA lub węglowym. Oczyszczone powietrze jest następnie wydmuchiwane na zewnątrz. Nie zawiera jednak roztoczy czy alergenów, co zdarzyć się może w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Model wodny, oprócz wyczyszczania podłogi, pomoże także odświeżyć kanapę, fotel czy inne tapicerowane elementy wyposażenie. Sprawdzi się również do czyszczenia foteli w samochodzie.

Czy odkurzacz wodny to odkurzacz piorący?
Mimo że odkurzacz wodny jest podobny wizualnie oraz w działaniu do modelu wodnego, posiada dodatkowe funkcje. W odkurzaczu obok pojemnika na wodę z detergentem zainstalowany jest także pojemnik na zabrudzenia. Działanie urządzenia jest proste. Najpierw czyszczona powierzchnia spryskiwana jest wodą z detergentem, następnie zabrudzenie zbierane są do pojemnika. Brudna ciecz odsysana jest z podłogi, dzięki czemu podłoga szybciej schnie niż w przypadku klasycznego mycia. Dodatkowo odkurzacz może być używany do wszystkich powierzchni wodoodpornych, a tym także wykładzin, dywanów czy tapicerek. Dzięki temu to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, które sprawdzi się w każdym domu, szczególnie jeśli znajdują się w nim różnorodne powierzchnie. Szeroki wybór odkurzaczy wodnych piorących znaleźć można na stronie
https://www.neonet.pl/odkurzacze/odkurzacze-z-filtrem-wodnym-piorace.html.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza z filtrem wodnym?
Odkurzacz warto dopasować do swoich potrzeb oraz rodzaju czyszczonych powierzchni. W przypadku mieszkań o niewielkim metrażu sprawdzi się odkurzacz tradycyjny lub wodny, który oprócz czyszczenia podłóg, pomoże również oczyścić powietrze.
W przypadku gdy w pomieszczeniach znajduje się dużo różnych powierzchni, np. dywanów, paneli, płytek, wykładzin, a także mebli tapicerowanych, dobrym wyborem może być odkurzacz wodny z funkcją prania, który nie tylko zbierze kurz, ale również odświeży i pomoże pozbyć się zabrudzeń.
Metraż powierzchni ma również wpływ na wielkość odkurzacza, a w szczególności jego pojemników. Ich pojemność powinna być wystarczająca na tyle, aby oczyścić mieszkanie bez konieczności dolewania detergentu, wody czy też usuwania zabrudzonej cieczy. Kolejny ważny aspekt to akcesoria, np. szczotki do delikatnych powierzchni, szczotki szczelinowe, turboszczotki, końcówki do odssysania, a także szerokie szczotki do prania. Duży wybór końcówek gwarantuje możliwość dokładnego doczyszczenia paneli, kafelków, a także dywanów czy zebrania sierści.

Szczególnie ważne przy zakupie odkurzacza jest jego moc. W przypadku, gdy będziemy czyścić dywany z długim włosiem, konieczny jest zakup mocniejszego urządzenia.
Kolejne kryterium, które należy wziąć pod uwagę to waga urządzenia, a także długość kabla. Mniejsze gabaryty są łatwiejsze w przenoszeniu, wpływa to więc na komfort sprzątania domu czy mieszkania.
Nie można zapomnieć również o rodzaju filtru, jaki jest zastosowany w urządzeniu. Dostępne są flirty HEPA lub węglowe. Te pierwsze wybierane są ze względu na wysoką skuteczność – zbierają 99 procent wszystkich zanieczyszczeń.
Alergicy powinni natomiast zwrócić uwagę, czy odkurzacz zawiera system stopniowe filtracji.

Odkurzacze wodne dostępne są na https://www.neonet.pl/.

Similar Posts