Porady

Zalety mopów kieszeniowych

Zalety mopów kieszeniowych

Chcesz poznać sposób na skuteczne i wygodne mycie podłóg? To mop kieszeniowy, rodzaj mopa płaskiego. Charakteryzuje się mocowaniem ściereczki na specjalnym stelażu dołączonym do kija za pomocą „kieszeni”, które łatwo i szybko nakładamy na boki stelaża. W mopach płaskich ściereczkę można również montować rzep lub na zatrzaski (tzw. napy). Teraz jednak zajmiemy się systemem kieszeniowym i zaprezentujemy wszystkie zalety mopów kieszeniowych!

Szybkie i skuteczne sprzątanie

Pierwszą zaletą mopów kieszeniowych jest możliwość dokładnego sprzątania. Ten rodzaj mopów bardzo dobrze zbiera kurz, a przy tym nie zostawia żadnych smug! Mopy kieszeniowe nadają się do każdego rodzaju podłóg, świetnie sprawdzają się przy myciu dużych powierzchni. Bez problemu docierają do trudno dostępnych miejsc, w tym do narożników oraz do ciasnych przestrzeni pod szafą czy pod łóżkiem.

Możliwość prania w pralce

Kolejną zaletą mopów kieszeniowych jest możliwość prania ich w pralce. Są w całości wykonane z miękkiego materiału, nie mają żadnych zaczepów ani zatrzasków, dlatego nadają się do prania w najwyższych temperaturach! Nie ma również żadnych przeciwwskazań przed wirowaniem oraz maszynowym suszeniem. Dzięki temu w prosty sposób można pozbyć się wszystkich zabrudzeń i utrzymać higieniczny wygląd mopa.

Mopy bawełniane i z mikrofibry

Dużym plusem mopów kieszeniowych jest także możliwość wyboru materiału, z którego są wykonane. Do najbardziej popularnych zaliczają się mopy bawełniane oraz mopy z mikrofibry. Czym się charakteryzują?

Mopy bawełniane cechują się najwyższą chłonnością. Dlatego można je stosować do wszystkich rodzajów podłóg, również tych, które źle znoszą nadmierną ilość wody. Świetnie nadają się do podłóg drewnianych oraz do podłóg laminowanych. Mopy bawełniane służą nie tylko do mycia, ale też do osuszania powierzchni. Są bardzo delikatne dla podłóg, a do tego niezwykle wytrzymałe i trwałe.

Mopy z mikrofibry skutecznie myją nawet mocno zabrudzone powierzchnie. Mają najbardziej wszechstronne zastosowanie. Można ich używać do podłóg ceramicznych, paneli, do powierzchni z gresu i kamienia naturalnego. Mikrofibra skutecznie zbiera płyny, kurz oraz brud, a ponadto łatwo jest wypłukać z niej brud.

Gdzie kupić profesjonalne artykuły do sprzątania?

Profesjonalny sprzęt do sprzątania, w tym mopy płaskie kieszeniowe znajdziemy w hurtowniach internetowych, takich jak Hurtownia Chemiczna. Hurtownia Chemiczna zajmuje się sprzedażą środków czystości, maszyn i urządzeń, które doskonale radzą sobie z największymi zabrudzeniami. Warto sprawdzić jej ofertę i wybrać sprzęt od renomowanych producentów.

Similar Posts