Dekoracje

Tapety pasujące do pokoju młodzieżowego

Tapety pasujące do pokoju młodzieżowego

Wybór tapety na ścianę pokoju młodzieżowego może okazać się trudniejszy niż znalezienie właściwego motywu do pokoju małego dziecka. Wielu nastolatków ma przecież nie tylko bardzo jasno określone upodobania, ale też często buntowniczy charakter. Chcąc powstrzymać swoją latorośl przed wykończeniem ścian w sposób zbyt rażący, warto zaproponować kilka ciekawych alternatyw.

Pokój dla nastolatka w twoim domu

Nadszedł czas na odświeżenie pokoju dorastającego dziecka? A może przeprowadzacie się do nowego mieszkania? Urządzenie pokoju nastolatka to jedno z największych wyzwań aranżacyjnych. Sposób wykończenia wnętrza powinien zadowalać swojego właściciela, ale jednocześnie być przynajmniej znośny dla rodziców. Dla większości dorosłych nie do pomyślenia jest przemalowanie całego pokoju na czarno czy ozdobienie surowych ścian własnoręcznym graffiti.

Najlepszą strategią w takiej sytuacji będzie poszukiwanie kompromisu: daj dziecku wybór spośród wzorów korespondujących z jego upodobaniami, a jednocześnie łatwych do zaakceptowania przez ciebie. Możliwość wyboru sposobu wykończenia ścian we własnym pokoju docenią zarówno mali buntownicy, jak i bardziej stonowane nastolatki. Niewykluczone, że dając dorastającemu dziecku swobodę w pewnym wyznaczonym zakresie, będziesz pozytywnie zaskoczony jego decyzją.

Tapety ścienne do pokojów młodzieżowych

Aktualna oferta motywów i kolorów tapet umożliwia zaspokojenie najróżniejszych gustów. Dostępne są zarówno tapety w paski, kropki oraz inne wzory geometryczne i abstrakcyjne, tapety w kwiaty, a nawet tapety strukturalne, imitujące naturalny kamień, cegłę czy drewniane deski. Chociaż rodzicom, którzy podczas remontu myślą zwykle bardziej perspektywicznie, zależy na jak najbardziej neutralnym wykończeniu, niekiedy warto brać pod uwagę mniej konwencjonalne rozwiązania. Mimo iż tapeta, udająca beton architektoniczny, może wydawać się przejściową fanaberią,  tak wykończone wnętrze w razie potrzeby ciąż będzie można zaaranżować w przyjazny sposób.

„Najbardziej tolerancyjni rodzice mogą pozwolić swoim nastolatkom na bardziej drastyczne rozwiązania, np. tapety w czaszki. Przy tak ekstremalnych rozwiązaniach warto sięgnąć po tapety na flizelinie, które łatwo zamontować, ale w razie potrzeby również szybko usunąć” – podpowiada nasz rozmówca ze sklepu internetowego KrainaBarw.pl.

Fototapety do pokojów młodzieżowych

Wspomniany wcześniej kompromis między nastolatkiem i rodzicami może polegać też na wyznaczeniu jednej ściany, którą młody człowiek będzie mógł zaaranżować wg swojego uznania. W takim przypadku to rodzice wybierają sposób wykończenia większości ścian, zaś nastolatek może zaszaleć, np. wybierając fototapetę inspirowaną współczesnymi muralami.

Z myślą o młodych entuzjastach ciężkiego brzmienia producenci wykończeń oferują np. fototapety z muzykami naturalnych rozmiarów, miłośnicy piłki nożnej mogą wybrać fototapetę z postacią ulubionego sportowca. Ciekawe propozycje znajdą też dla siebie artystyczne dusze: dla nich przygotowano fototapety będące prawdziwymi dziełami sztuki, obrazami w większej skali.

Podsumowując, wybór tapety do pokoju młodzieżowego zazwyczaj nie jest łatwy, ale osiągnięcie porozumienia nie jest niemożliwe. Zanim przedstawisz swojemu nastolatkowi możliwości wyboru, sam przejrzyj dostępną ofertę w wybranym sklepie i upewnij się, że jesteś w stanie zaakceptować przedłożone dziecku propozycje.

Similar Posts