Meble

Tanie łóżka dla dzieci. Gdzie ich szukać?

Tanie łóżka dla dzieci. Gdzie ich szukać?

Przyjście na świat dziecka drastycznie zmienia priorytety wszystkich dorosłych członków rodziny. Od tego momentu najważniejszym celem rodziców staje się zapewnienie bezpieczeństwa i jak najlepszych warunków do rozwoju małego człowieka. W wychowanie pociechy inwestujemy nie tylko pełne troski zaangażowanie, ale też sporo pieniędzy. A ponieważ potrzebne kwoty niekiedy przerastają możliwości domowego budżetu, zawsze warto szukać oszczędności.

Miesięczny koszt utrzymania dziecka zwykle mocno przekracza 500 złotych. Biorąc pod uwagę średnie zarobki Polaków, większość rodziców prędzej czy później zaczyna szukać oszczędności zarówno podczas codziennych, jak i większych zakupów. Do tych ostatnich zaliczamy koszt umeblowania pokoju dziecięcego, a więc również kupno łóżeczka. Na przestrzeni kilkunastu lat, które dziecko na pewno spędzi w domu rodzinnym, będą mu potrzebne co najmniej 3 nowe łóżka. Nabywając taki mebel możemy zaoszczędzić, ważne jest jednak, by zrobić to z głową.

Nowe czy używane łóżeczko dla dziecka?

Szukając w Internecie taniego łóżka dla dziecka, rodzice trafiają na różne oferty, w tym również mebli używanych. Siłą rzeczy przedmioty z drugiej ręki kosztują mniej, nie oznacza to jednak, że są dobrym rozwiązaniem. Nawet wysokiej jakości meble, które na przestrzeni lat ze swoim oryginalnym właścicielem nie straciły na wyglądzie czy trwałości, mogą kryć w sobie poważne zagrożenia.

Głównym problemem przy zakupie używanego łóżeczka jest higiena. Stary materac jest siedliskiem niezliczonej ilości roztoczy, grzybów i bakterii, a kontakt z nimi grozi dziecku najrozmaitszymi chorobami, w tym rozwojem alergii, a nawet astmy. Niebezpieczne mikroorganizmy mogą kryć się również w stelażu łóżka, zwłaszcza jeśli jest ono wykonane z drewna lub innych chłonnych materiałów.

Sen na używanym stelażu może przynieść też nieprzyjemne konsekwencje dla samopoczucia dziecka. Nie mówiąc już o wpływie wypoczynku na zużytym i nierównym podłożu dla  rozwoju układu ruchowego. Chcesz uniknąć wad postawy i schorzeń stawów u swojej pociechy? Nie kupuj używanego łóżka.

Łóżeczko dziecięce od producenta

Ustaliliśmy już, że zakup używanego łóżeczka na portalu aukcyjnym czy stronie z ogłoszeniami nie jest dobrym pomysłem. A zatem gdzie szukać dobrego i taniego mebelka dla dziecka?

Najlepszym miejscem do poszukiwania łóżeczka dziecięcego są oficjalne sklepy polskich producentów. Wybierając fabrycznie nowy mebel masz możliwość zapoznania się z jego pełną specyfikacją, poczynając od wymiarów łóżeczka, przez charakterystyki wykorzystanych materiałów, aż po dodatkowe udogodnienia.

Ciekawą ofertę niedrogich mebli dla najmłodszych proponuje producent łóżek dziecięcych  Zasypianko.pl. W sklepie internetowym wytwórni znajdziesz śliczne, wygodne, funkcjonalne i tanie łóżeczka dla chłopców i dziewczynek. Wszystkie meble wykonane są z bezpiecznych i trwałych materiałów, a dodatkowo drewniane łóżeczka zachwycają najmłodszych ciekawą stylistyką, choć znajdziesz  tu również bardzo proste mebelki.

Przyjrzyjmy się kilku przykładom. Zakup uniwersalnego łóżeczka z materacem z serii MIDI to wydatek rzędu niecałych 200 zł. Za bajkowe łóżeczko dla dziewczynki zdobione motywem wróżek lub zwierzątek, zapłacisz tylko troszkę więcej – 299 zł. Nieco droższe są łóżka z szufladą, jednak i w tym przypadku cena nie zwala z nóg, gdyż mebel z takim udogodnieniem to koszt ok. 339 zł.

Podsumowując, wydatek na fabrycznie nowe łóżko nie jest dużo większy niż zakup używanego mebla, ale diametralną różnicę stanowi wpływ twojego wyboru na zdrowie twojego maleństwa.

Similar Posts