Meble

Jakie drewniane drzwi wewnętrzne pasują do nowoczesnego wnętrza?

Jakie drewniane drzwi wewnętrzne pasują do nowoczesnego wnętrza?

Niestety często bywa tak, że podczas planowania wystroju naszego mieszkania całość uwagi poświęcamy ścianom, doborze mebli i wykonaniu podłóg. Zapominamy wtedy o ważnym elemencie wnętrza, jakim są drzwi wewnętrzne. Wybieramy opcję najtańszą, często nietrwałą i nie do końca pasującą do wyglądu pomieszczeń. Największym wyzwaniem wydaje się znalezienie modelu, który będzie pasował do nowoczesnego wnętrza. Jaki kształt i wzór sprawdzi się w takim otoczeniu?

Sosnowe lub dębowe drewniane drzwi wewnętrzne – czy pasują wszędzie?

Niemal w każdym polskim domu (chyba tylko oprócz lokali w stylu industrialnym) elementem wyposażenia są drzwi wewnętrzne drewniane – zwykle sosnowe lub dębowe. Ze względu na plastyczność materiału, z jakiego są wykonane, występują jednak najróżniejsze ich wzory. Niektóre będą bardziej pasować do mieszkań realizowanych na modłę klasyczną, inne do wnętrz nowoczesnych (na przykład w konwencji skandynawskiej). Zdarza się, że w jednym domu różne pomieszczenia prezentują zupełnie inny styl. W takim wypadku zmuszeni jesteśmy wybrać rozwiązanie kompromisowe – w końcu możemy zdecydować się na tylko jeden wzór.

Typy drewnianych drzwi wewnętrznych

Różnorodność rozkładów mieszkań wpływa na to, jak duży wybór drzwi muszą przedstawiać producenci i sklepy. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem będzie model bardzo wąski, nawet 60-centymetrowy. Szerokość to jednak nie jedyna cecha, jaką mogą różnić się drzwi. Bardzo ważny jest też ich wygląd, na który składają się kształt, rzeźbienia i oszklenie. O ile estetyka produktu zależy wyłącznie od gustu kupującego, to już wyposażenie go w jakiegoś rodzaju “okienko” ma swoje praktyczne zastosowanie – wpuszcza do środka nieco światła. Ma ono jednak swój minus, który polega na zmniejszeniu poziomu prywatności, jeśli mówimy o drzwiach łazienkowych. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi dwuskrzydłowe, ale sprawdzą się one jedynie w specyficznych warunkach. Wymagają przede wszystkim dość dużej ilości miejsca. Warto zwrócić uwagę, że oba skrzydła nie muszą wcale być tej samej wielkości.

Nowoczesne czy klasyczne wykończenie drzwi?

Na nowoczesny lub staromodny wygląd drzwi wewnętrznych wpływa znacząco sposób, w jaki zostały one wykończone. Za najpiękniejsze uznaje się te, które zostały pomalowane, ale zachowały naturalny charakter i usłojenie. Mniej szlachetne są modele osłonięte tworzywem PCV, ale to one mogą lepiej pasować do wnętrz modernistycznych. To jeszcze jeden czynnik wpływający na Twoją decyzję. Jest ich wiele, ale mamy nadzieję, że udało nam się rozjaśnić zasady dotyczące kilku z nich!

Similar Posts