Porady

Siatka na balkon? Którą wybrać?

Siatka na balkon? Którą wybrać?

Zabezpieczenie balkonu to istotna kwestia, jeśli w domu znajdują się dzieci lub zwierzęta. Dobrej jakości siatka nie ogranicza widoku ani światła słonecznego, a jednocześnie chroni przed upadkiem z wysokości. Takie rozwiązanie to również doskonała ochrona przed ptakami, które mogą wić gniazda i pozostawiać nieestetyczne zabrudzenia. Jaka powinna być odpowiednia siatka balkonowa?

Kiedy warto zdecydować się na siatkę zabezpieczającą na balkon?

Coraz więcej osób decyduje się na montaż siatki zabezpieczającej na swoich balkonach i przestaje być ona rzadkim widokiem. Odpowiada za to praktyczność tego typu rozwiązań, ale także ich estetyczne wykonanie. Nie tylko nie wpływają negatywnie na wygląd całego balkonu, ale także nie blokują widoków czy światła słonecznego. Relaks na świeżym powietrzu staje się przyjemniejszy i bezpieczniejszy dla każdego domownika.

Kiedy warto zdecydować się na siatkę ochronną na balkon?

Siatka balkonowa a zwierzęta

Najczęstszym zastosowaniem siatki na balkon jest zabezpieczenie przestrzeni dla mruczących domowników. Koty lubią spędzać czas na zewnątrz, jednak dominuje w nich również instynkt łowcy. Pogoń za potencjalną zdobyczą z balkonu może być katastrofalna w skutkach

Zwierzę może również łatwo przestraszyć się i uciec, a następnie zgubić się na nieznanym terenie. Zagrożenie dla czworonoga stanowią także pojazdy i psy. Siatka balkonowa dla kota rozwiązuje problem bezpieczeństwa. Pozwala zwierzęciu cieszyć się z uroków świata zewnętrznego, jednocześnie chroniąc go przed upadkiem.

Zabezpieczenie dla dzieci

Podobnie jak w przypadku zwierząt domowych, tak i z najmłodszymi domownikami trzeba zachować szczególną ostrożność na balkonie. Dzieci podczas zabawy mogą wychylić się poza balustradę i spaść. Odpowiednia siatka balkonowa uchroni najmłodszych przed upadkiem, a rodzicom zapewni spokojny wypoczynek.

Ochrona przed ptakami

Dzięki dobrze dopasowanej siatce można uchronić również swój balkon przed nieproszonymi gośćmi. Ptaki, szczególnie gołębie, często przesiadują na balustradach, a nawet próbują wić gniazda w donicach. Pozostawiają nieczystości i mogą przeszkadzać w wypoczynku. Dzięki siatce balkon znów stanie się miejscem spokojnego relaksu.

Siatka zabezpieczająca dla kota na balkon

Siatka balkonowa — jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru siatki na balustradę balkonową warto kierować się kilkoma kryteriami, w tym jej przeznaczeniem. Niektóre kwestie są istotne w każdym przypadku. Są to:

  • rozmiar siatki,
  • materiał wykonania,
  • wielkość oczek,
  • sposób montażu.

To, jaka siatka będzie najlepsza, zależy od wielu czynników. Ważne są indywidualne preferencje czy cechy balkonu.

Rozmiar

Siatka na barierki balkonowe powinna pokrywać całą wolną przestrzeń od podłogi (lub balustrady, jeśli jest ona zabudowana) po zadaszenie, jak również od jednego boku do drugiego. Trzeba dokonać odpowiednich pomiarów i wybrać właściwy rozmiar siatki.

Warto również zwrócić uwagę na wymiary oczek, szczególnie jeśli produkt ma chronić przed ptakami. Mniejsze gatunki mogą przedostawać się przez zbyt duże otwory.

Materiał wykonania

Każda siatka balkonowa, niezależnie od jej przeznaczenia, musi być wytrzymała, odporna na rozciąganie i przetarcia. Jeśli ma ona chronić czworonoga, trzeba wziąć pod uwagę, że kot może się wspinać i skakać na tego typu ogrodzenie.

Do ochrony balkonów dobrze sprawdza się polietylen. To materiał lekki, a jednocześnie bardzo wytrzymały, odporny na wilgoć i działanie promieni UV.

Zabezpiecz swój balkon przed ptakami i zapewnij bezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Wybieraj sprawdzone i trwałe siatki ochronne od doświadczonych producentów!

Similar Posts