Projektowanie

Projekty najmniejszych domów – wybierz idealny projekt małego domu z oferty biura projektowego KB Projekt!

Projekty najmniejszych domów – wybierz idealny projekt małego domu z oferty biura projektowego KB Projekt!

Decydowanie się na naprawdę niewielkie domy jest obecnie coraz popularniejsze. Wynika to z faktu, że jest to znakomita alternatywa wobec zakupu np. kawalerki w dużym mieście. Zamiast jednak decydować się na około 25-30 m2, w przypadku zdecydowania się na dom, jego powierzchnia może wynosić dwa razy tyle. Z tego powodu warto poznać, co mogą zaoferować na nie tylko same niewielkie domy, ale również biuro projektowe KB Projekt!

W przypadku biur KB Projekt mianem najmniejszych domów będziemy określać projekty, których powierzchnia mieszkalna będzie wynosiła od 44 do aż 65 m2 – gdyby przełożyć to na wielkość mieszkań, które często kupujemy w miastach, nie jest to jednak wielkość mała. W przypadku domów są to jednak wartości bardzo skromne, jednak w zupełności wystarczające np. dla młodego małżeństwa, nawet z jednym dzieckiem. KB Projekt posiada w swojej ofercie blisko 70 domów w tej kategorii, wybór jest więc naprawdę spory. Co więcej, obecnie większość z nich można zakupić w cenie wynoszącej tylko 900 zł – to zdecydowanie jedna z najbardziej trakcyjnych ofert w naszym kraju!

https://www.kbprojekt.pl/projekty-najmniejszych-domow-kolekcja

Tak niewielkie domy prawdopodobnie jak najbardziej będziemy chcieli dopasować do naszych wymagań. Warto pamiętać, że KB Projekt wyraża bezpłatne zgody na wszystkie zmiany w projektach. Co więcej, wiele zmian nie będzie wymagało od nas przeprojektowywania, a zaliczamy do nich m.in. przeznaczenie pomieszczeń, obecność lub zmiany dotyczące ścian wewnętrznych, rodzaje elewacji, sposób ogrzewania domu oraz wiele więcej – wszystkie one, zgodnie z Prawem Budowlanym, kwalifikują się jako tzw. nieistotne odstępstwa od projektu. Kwestia ta została oczywiście dokładnie opisana przy każdym z projektów oferowanych przez KB Projekt.

A oto propozycje najmniejszych domów, które przygotowało dla nas biuro KB Projekt!

Projekt domu TUROWICE D (Kod: DM-6190 D)

Oto projekt domu, który odrobinę wyłamuje się z naszych wcześniejszych ustaleń – jego powierzchnia mieszkalna wynosi bowiem 77,16 m2. Wspominamy jednak o nim, bo naszym zdaniem jest to znakomita propozycja nawet dla średnich rodzin!

Dom jest niezwykle prosty, podobnie jak jego bryła. Całość została zaprojektowana jednak w sposób bardzo funkcjonalny. Zastosowano tutaj również dach dwuspadowy. Całość, ze względu na prostotę, będzie nie tylko tania w eksploatacji, ale również w samej budowie, na czym zależy bardzo wielu klientom. Dom ten idealnie sprawdzi się również w przypadku, gdy posiadamy naprawdę bardzo wąską działkę. Aby się na niego zdecydować, musi ona posiadać przynajmniej 16,64 m szerokości, jest to więc naprawdę mała wartość.

Na parterze znajdziemy hall, wiatrołap, WC, kuchnię, salon, kotłownię oraz jeden pokój, na poddaszu natomiast czekają na nas nie tylko łazienka, ale również aż 3 pokoje – widać, więc, że pomimo skromnego metrażu, w całym domu będą dostępne dla nas aż 4 pokoje – jak wspominaliśmy powyżej, propozycja ta sprawdzi się w przypadku nie tylko małych, ale również średnich rodzin.

Projekt domu HEMARIA (Kod: DM-6633)

Jak podkreśla samo biuro KB Projekt, jest to jeden z ciekawszych projektów najmniejszych domków, który mają oni w swojej ofercie. Całość sprawdzi się również idealnie jako dom dla osób, które posiadają naprawdę wąską działkę – można się zdecydować na jego budowę, gdy jej szerokość wynosi przynajmniej 12,78 m – jest to niesamowicie mała wartość! Sam dom jest parterowy, jego powierzchnia mieszkalna wynosić będzie 44,98 m2- jest więc to budynek naprawdę mały, co jednak wpływa również na koszty jego utrzymania oraz koszty budowy – są one naprawdę bardzo niskie.

Dom ten z powodzeniem może być wykorzystywany jako dom mieszkalny, sprawdzi się jednak również jako budynek rekreacyjny, który będziemy odwiedzać np. tylko w okresie wakacyjnym.

Całość została bardzo praktycznie zaplanowana – wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tak małej przestrzeni. W domu będą na nas czekać wiatrołap, aneks kuchenny połączony z jadalnią oraz z salonem, łazienka oraz aż dwie sypialnie – widać więc, że pomimo małych rozmiarów dom ten ma nam do zaoferowania znacznie więcej niż typowa kawalerka czy garsoniera.

Dom prezentuje się również prosto, ale nowocześnie, dzięki czemu na pewno przypadnie do gustu np. młodym małżeństwom, które chcą się również wyróżnić na tle sąsiednich budynków.

Projekt domu ROKITNIK (Kod: DM-6676)

W tym przypadku mamy do czynienia z domem, którego powierzchnia użytkowa jest większa, niż jego poprzednika – do naszej dyspozycji zostanie oddane 56,35 m2. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie, co znów na pewno przypadnie do gustu osobom młodym. Nie zapomniano również o jednostanowiskowym garażu, który uwzględnia projekt, dom ten będzie więc znacznie większy od swojego poprzednika, nie zmieści się również na tak wąskiej działce – w tym przypadku jej szerokość musi wynosić przynajmniej 17,26 m, co nie jest wartością dużą, jednak znacznie większą niż w przypadku poprzedniego projektu.

Dom oczywiście jest parterowy, a czekają w nim na nas wiatrołap, wspominany już garaż, pomieszczenie gospodarcze, które zostało połączone z kotłownią, garderoba, sypialnia, łazienka oraz pokój dzienny, który został połączony z kuchnią. Całość prezentuje się bardzo funkcjonalnie, warto też nie zapominać o tym, że wielu zmian można dokonać bez konieczności przeprojektowywania, dzięki czemu każdy z przedstawionych tutaj projektów można idealnie dopasować do swoich potrzeb.

To tylko trzy projekty z bardzo szerokiej ofert biura KB Projekt. Polecamy zapoznać się z pozostałymi – każdy z nich został przygotowany z największą precyzją, są one również niezwykle funkcjonalne, co jest szczególnie istotne w przypadku tak małych domów. Samo biuro posiada w swojej ofercie setki innych ofert, więc jeżeli niekoniecznie chcecie ograniczać się do najmniejszych domów, warto zapoznać się z ogromną ofertą domów jednorodzinnych, których sięga ponad 650 różnorodnych projektów!

Similar Posts