Porady

Podtynkowe baterie do łazienki – fakty i mity

Podtynkowe baterie do łazienki – fakty i mity

Jednym z najpopularniejszych obecnie trendów jest minimalizm. Przejawia się on nie tylko w sposobie aranżacji i liczbie elementów wyposażenia w pomieszczeniu, ale również w ich wyglądzie. W przypadku umywalek, wanien i pryszniców, miłośnicy tego stylu chętnie wybierają podtynkowe baterie do łazienki. To wyjątkowo estetyczne dodatki, które nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu i przez to prezentują się bardzo subtelnie. Istnieje jednak sporo mitów dotyczących tego typu armatury. Pora przekonać się, czy w którymś z nich jest ziarenko prawdy.

Podtynkowa bateria do prysznica jest trudna w montażu – MIT

Osoby, które przeprowadzają remont łazienki we własnym zakresie, często rezygnują z zakupu baterii podtynkowej ze względu na przeświadczenie o trudnym i skomplikowanym montażu. Obecnie jednak można bez trudu kupić gotowe zestawy, w których znajdują się wszystkie potrzebne elementy. Nie trzeba się więc martwić niewłaściwym dopasowaniem komponentów. Bateria do łazienki wcale nie musi być montowana przez specjalistę, bowiem, dysponując odpowiednimi narzędziami, zrobimy to sami. Trzeba przyznać, że w tym przypadku konieczne jest zachowanie dużo większej precyzji, jednak cały proces wcale nie należy do bardzo trudnych.

Podtynkowa bateria do prysznica jest łatwiejsza do utrzymania w czystości – FAKT

Brak problemów z utrzymaniem armatury w czystości to dla wielu osób kluczowy argument. Wynika to z faktu, iż na zewnątrz znajduje się mniej elementów w porównaniu do baterii natynkowych. Regularnego przecierania wymaga więc mniejsza liczba części. Warto też dodać, że wiele modeli tego typu nie posiada zbyt wielu zakamarków gdzie mógłby gromadzić się osad. Dzięki temu niejednokrotnie wystarczy przetarcie ściereczką z delikatnym detergentem zamiast uporczywego szorowania.

Armatura podtynkowa jest bardziej narażona na awarie – MIT

Mit o awaryjności jest bardzo szkodliwy, bowiem jest on jednym z głównych powodów, dla których wiele osób nie decyduje się na taką armaturę. Zniechęca ich wizja kucia płytek w przypadku wystąpienia usterki i związanych z tym kosztów. Warto jednak zaznaczyć, iż właśnie z tego powodu, że większość elementów konstrukcyjnych znajduje się w ścianie, bateria umywalkowa Rea oraz produkty innych marek, są mniej narażone na awarie. Nie wpływa na nie wilgoć oraz nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. To z kolei przekłada się na ich dłuższą żywotność. Należy też dodać, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można skorygować ewentualne błędy bez konieczności wiercenia.

Opisywana armatura to świetny wybór dla wszystkich, dla których funkcjonalność i estetyka zawsze idą w parze. Co więcej można cieszyć się dużo większą swobodą aranżacyjną. Ważnym argumentem dla sporej grupy osób jest to, iż nawet baterie 3-otworowe oszczędzają więcej miejsca niż modele natynkowe. Elementy konstrukcyjne są schowane w ścianie, dlatego jesteśmy w stanie zaoszczędzić zewnętrzną przestrzeń. Dzięki temu możemy pozwolić sobie np. na zamontowanie dodatkowego koszyka pod prysznic. To zatem doskonała opcja zwłaszcza dla małych pomieszczeń.

Similar Posts