Porady

Planujesz zakup wełny skalnej? Sprawdź, gdzie, kiedy i za ile kupić!

Planujesz zakup wełny skalnej? Sprawdź, gdzie, kiedy i za ile kupić!

Rosnące ceny materiałów budowlanych sprawiły, że osoby budujące domy lub dokonujące ich termomodernizacji szukają i porównują ze sobą oferty. Często może się okazać, że najbardziej opłacalne będą zakupy w sieci, gdzie prężnie działają sklepy oraz hurtownie. Dostawa nawet większych ilości wełny nie stanowi problemu, a cały proces odbywa się szybko i niskim kosztem. Poznaj zalety zakupów w sieci.

Ile kosztuje ocieplenie wełną skalną?

Wełna skalna jest materiałem izolacyjnym z średniej półki cenowej – droższa od styropianu, ale tańsza od pianki poliuretanowej czy celulozy. Oprócz zakupu samej wełny, trzeba wziąć pod uwagę również koszt materiałów dodatkowych potrzebnych do wykonania prac. Jest to zaprawa klejąca, siatka zbrojąca, podkład gruntujący, tynk i wreszcie farba elewacyjna. Szacunkowy koszt w przeliczeniu na metr kwadratowy to około 100 złotych, przy czym sama wełna skalna potrzebna do wyłożenia takiej powierzchni kosztuje około 70 złotych. Jeżeli nie przeprowadzasz prac metodą gospodarczą, to do rachunku dodaj jeszcze koszt zatrudnienia ekipy. Ich praca rozliczana jest godzinowo lub za 1 metr kwadratowy i wynosi wówczas około 50 złotych. Sumaryczny koszt inwestycji w przypadku domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych to około 45 tysięcy złotych (30 tysięcy złotych za materiały i 15 tysięcy złotych za robociznę).

Czy można zaoszczędzić na zakupie wełny skalnej?

Chcąc zaoszczędzić na pracach ociepleniowych, nie powinieneś rezygnować z materiałów dobrej jakości. Pamiętaj, że od rodzaju wybranego materiału, jak również sposobu, w jaki izolacja zostanie wykonana zależy późniejszy komfort termiczny mieszkańców oraz kondycja budynku i wysokość rachunków za ogrzewanie czy klimatyzację. Możesz natomiast poszukać miejsca, w którym ceny za oryginalną wełnę będą niskie.

Produkty takich marek jak Petralana znajdziesz już za 71,83 zł przy gr. 12 cm. np. tutaj https://www.diamondexpert.pl/zastosowanie/elewacje-zewnetrzne-pod-tynki-w-systemie-etics/. Ostateczny koszt zależy jednak od tego, na jaki rodzaj materiału się zdecydujesz. Na różnicę w cenie wpływa zwłaszcza współczynnik przenikania ciepła, jak również grubość. Za najgrubsze, liczące 15 cm elementy trzeba zapłacić około 89,79 zł za metr kwadratowy, a za najgrubsze 20-centymetrowe 119,72 zł za metr kwadratowy.

Pamiętaj jednak, że grubość powinna zależeć od indywidualnych potrzeb danej nieruchomości i tego, czy ocieplasz elewację, poddasze użytkowe, nieużytkowe, strop itd. Wełna o parametrach idealnie dopasowanych do potrzeb budynku i prawidłowo zamontowana w pełni sprosta oczekiwaniom inwestorów.

Similar Posts