Porady

Klimat lat 70. i 80. XX wieku w nowoczesnym wydaniu – poznaj kolekcję Funky

Nowoczesna łazienka włoska z czerwonymi meblami

Szalone kolory i wzory lat 70. i 80. XX wieku ciągle cieszą się zainteresowaniem kreatorów mody. Projektanci dążą do unowocześnienia ubrań z tamtych lat i podania ich w jak najbardziej atrakcyjnej wersji, która zainteresuje obecnego wielbiciela lub wielbicielkę barwnych kreacji. Podobne zadanie mają projektanci wnętrz, którzy pragną przenieść na ściany i podłogi kolory oraz motywy wykorzystywane w czasach, gdy na parkietach królowało funky. Jaki efekt udało im się osiągnąć? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie inspiracje stoją za stworzeniem kolekcji Funky,
  • jak zaprojektować nowoczesną łazienkę w stylu włoskim,
  • czy geometryczne wzory w łazience to dobre rozwiązanie.

Wydaje się, że łazienka jest miejscem, w którym królują stonowane bądź ciemne kolory. Kojarzy się z bielą, niebieskim, a w nowoczesnym wydaniu z czernią i bielą. Nic bardziej mylnego! Kolorowa łazienka inspirowana latami 70. i 80. ubiegłego stulecia to świetny pomysł na przyjemne wnętrze sprzyjające relaksowi. Producent płytek Tubądzin wraz z Maciejem Zieniem, kreatorem mody i projektantem wnętrz, stworzyli kolekcję Funky, której niezwykła paleta kolorów pomoże Ci w urządzeniu łazienki marzeń.

Poznaj kolekcję Funky – sposób na kolorową łazienkę

Stworzenie aranżacji kolorowej łazienki może być wyzwaniem, jednak nie w sytuacji, kiedy wykorzystasz ceramikę z kolekcji Funky. Jest to niezwykle swobodny zestaw płytek, który przekształca klasyczne lastryko w wielokolorową kompozycję przypominającą konfetti. Pozwala na stworzenie tętniącego życiem wnętrza, w którym spędzanie czasu z pewnością wprawi Cię w dobry nastrój.

Maciej Zień podczas tworzenia kolekcji Funky inspirował się przede wszystkim modą lat 70. i 80. ubiegłego wieku Ten wybór jednoznacznie nakierował go na wspomnienia związane z szalonymi dyskotekami oraz ubiorami, które mieniły się setkami cekinów. Blask błyszczących haftów i nadruków odbijający się od kul dyskotekowych postanowił przenieść na płytki ceramiczne.

Drugą, nieco ciemniejszą, ale nadal połyskującą, stroną kolekcji są pełne blasku czernie inspirowane popularnymi w tamtych latach płytami winylowymi. Dzięki ich głębi stworzysz aranżację, która kojarzyć się będzie z luksusowymi, klubowymi wnętrzami.

Płytki geometryczne - łazienka w różowym kolorze z toaletką
Kolekcja Funky, Tubądzin

Stwórz nowoczesną łazienkę – włoskie inspiracje

Włoska architektura może poszczycić się mianem ponadczasowej – klasyczne rozwiązania nigdy nie wychodzą z mody. Jednym z nich jest użycie terazzo (inaczej: lastryko). Materiał ten był popularny w Polsce 20 lat temu i obecnie przeżywa swój renesans, będąc synonimem luksusu. Wszystko to dzięki szlachetnej formie i powrotowi do korzeni, czyli inspiracji włoskim wzornictwem, gdzie podłogi terazzo były wykonane z drobinek marmuru.

Aby zaaranżować nowoczesną łazienkę w stylu włoskim, warto więc zdecydować się na lastryko. Co jednak, jeśli kolory dość trudnego w pielęgnacji marmuru, beże, szarości i czernie to nie jest to, czego pragniesz we wnętrzu pokoju kąpielowego? Odpowiedzią na aranżację łazienki w nowoczesnym stylu włoskim, pełnym kolorów i barw jest kolekcja Funky! Płytki lastryko dostępne w kolekcji są inspirowane nie tyle samym marmurem w stonowanych kolorach, ile różnobarwnymi kamykami zatopionymi w płytce. To odważna i piękna propozycja, dzięki której łazienka nie będzie wymagać żadnych ozdób – te płytki są dekoracją samą w sobie. Warto połączyć to kolorowe lastryko z ciemnymi, ale delikatnymi meblami, które uzupełnią włoski design.

Włoski design w łazience urządzonej w trzech kolorach
Kolekcja Funky, Tubądzin

Płytki geometryczne – łazienka pełna wzorów

Jeśli zamiast drobnego wzoru lastryko wolisz bardziej wyraziste wzornictwo, zwróć uwagę na płytki z kolekcji Funky o dużych geometrycznych wzorach. Pozwalają one na stworzenie niezliczonej liczby kompozycji, dzięki czemu każde wnętrze ma szansę być absolutnie unikatowym. Szeroka gama kolorystyczna pozwala dodatkowo na stworzenie łazienki zarówno w ciemniejszych, jak i jaśniejszych barwach – wszystko zależy od Twoich upodobań!

Motywy geometryczne na ścianie pozwolą także na aranżację i wyznaczenie stref w łazience. Jaśniejsze wzory mogą posłużyć np. do wyróżnienia strefy, w której znajdzie się miejsce na umywalkę i lustro, a ciemniejsze idealnie będą pasować do prysznica. Dzięki nieregularnym kształtom mozaik możliwe jest stworzenie niepowtarzalnej kolorowej mozaiki na każdej powierzchni.

Feeria barw i kształtów to największy atut kolekcji Funky. Nie bez znaczenia jest także dbałość o detale, dzięki czemu nawet najmniejszy kawałek, który tworzy wzór lastryko, wykonany jest z ogromną pieczołowitością. Geometryczne dekory pozwalają natomiast na stworzenie niepowtarzalnej dekoracji na każdej ścianie oraz na podłodze. Jeśli pragniesz łazienki luksusowej, lecz jednocześnie oryginalnej, pełnej kolorów i pogodnego ducha, Funky jest właśnie dla Ciebie!

Motywy geometryczne na ścianie w nowoczesnej jasnoniebieskiej łazience
Kolekcja Funky, Tubądzin

Similar Posts