Porady

Za jakimi trendami podążają producenci wyposażenia łazienek?

Wnętrza, w których mieszkamy i przebywamy, zmieniają się w zależności od trendów panujących w szeroko pojętej architekturze. Jakie nurty wyznaczają obecnie kierunek, w którym zmierzają producenci wyposażenia łazienek? Sprawdź, co jest na topie i na jakie rozwiązania możesz liczyć, korzystając z oferty rynkowej!

Czarna ceramika łazienkowa

Trendem, który pojawił się we wzornictwie użytkowym kilka lat temu jest czarna ceramika łazienkowa. Ma ją w swojej ofercie m.in. firma Cersanit, która jest jedną z wiodących marek w branży wyposażenia łazienek. Takie rozwiązania idealnie wpasowują się w nowoczesne aranżacje, przyciągając wzrok i wprowadzając do pomieszczenia ciekawy, nietuzinkowy design.

Czarne baterie łazienkowe

Naturalną kontynuacją zastępowania klasycznych rozwiązań czernią jest oczywiście produkcja baterii umywalkowych, prysznicowych i wannowych właśnie w tym kolorze. Dominują warianty matowe, ale można spotkać również opcje z połyskiem. Opisując trend związany z bateriami, nie sposób nie wspomnieć o innym rozwiązaniu, które stale zyskuje na popularności – zastąpieniu klasycznych baterii natynkowych – podtynkowymi. Są one zdecydowanie bardziej dyskretne, a także eleganckie.

Kabiny typu walk-in ze szkła i profili

Choć kabiny z brodzikami nadal cieszą się powodzeniem wśród kupujących, to jednak w nowych łazienkach, a także przy znaczących remontach, tego rodzaju prysznice zastępowane są kabinami typu walk-in, czyli pozbawionymi brodzika. Granicę takiej kabiny stanowi jej ścianka lub drzwi, a nie – jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań, właśnie brodzik.

Co więcej, o ile jeszcze do niedawna niemal każda kabina walk-in wyposażona była w drzwi, dziś stawia się na bardzo otwarte rozwiązania – niekiedy natrysk posiada jedynie jedną ściankę szklaną i pozbawiony jest drzwi zupełnie.

Kolejną kwestią jest transparentność przeszkleń. Kilka lat temu zarówno drzwi, jak i ścianki kabin były przezroczyste, a niezbędne elementy nietransparentne ograniczano do minimum. Dziś dominują profile, w które ujmuje się większe lub mniejsze fragmenty szyb. Oczywiście najmodniejsze są profile czarne.

Wanny wolnostojące i przyścienne z obudową

Jeszcze dekadę temu wanna wolnostojąca stanowiła rozwiązanie tyleż awangardowe, co trudnodostępne. Dziś w wanny wolnostojące można zaopatrzyć się stosunkowo łatwo. Oczywiście z przyczyn technicznych takie wanny posiadają własną obudowę. Trend ten obserwuje się także w przypadku wanien przyściennych. Tradycyjne płytki, którymi do niedawna obudowywało się wanny, zastępują dedykowane obudowy z tworzywa sztucznego.

Similar Posts