Porady

Łóżko kontynentalne czy zwykłe – które lepsze do sypialni?

Łóżko kontynentalne czy zwykłe – które lepsze do sypialni?

Łóżko to podstawowy element wyposażenia każdej sypialni. Wybierając mebel, musimy kierować się jego zaletami funkcjonalnymi, ale jednocześnie aspektami wizualnymi, aby pokój sypialniany był zarówno komfortowy, jak i stylowy. Do wyboru mamy dwa zasadnicze typy łóżek: kontynentalne i klasyczne, zwane ramowymi. Czym one się różnią i który rodzaj wybrać? Te kwestie poruszymy w poniższym artykule. Przeczytaj, a z pewnością decyzja będzie łatwiejsza!

Łóżko kontynentalne – co to jest?

Łóżko kontynentalne to łóżko tapicerowane zbudowane ze skrzyni ze sprężynami bonellowymi, na której umieszcza się materac. Taka budowa sprawia, że powierzchnia spania znajduje się dość wysoko nad podłogą. Zresztą ponoć taka była idea przyświecająca tworzeniu tych mebli – usytuowanie materaca wysoko, aby zwiększyć odległość od posadzki, na której łatwiej gromadzą się zanieczyszczenia, a przez to podniesienie poziomu higieny snu.

Łóżka kontynentalne posiadają również wysokie wezgłowie. Wyglądają na ciężkie i okazałe. Powstały w Ameryce Północnej i największą popularnością cieszą się szczególnie w krajach anglosaskich. Chętnie wykorzystywane są też do wyposażenia pokoi hotelowych. Również w polskich domach rośnie zainteresowanie tego typu rozwiązaniem. Szeroką ofertę łóżek typu kontynentalnego znajdziesz na https://www.panmaterac.pl/lozka-kontynentalne-32

Łóżka zwykłe, czyli ramowe

W odróżnieniu od łóżek kontynentalnych drugi typ łóżek, czyli łóżka zwykłe, nie posiadają w swojej budowie skrzyni. Oczywiście mogą one zawierać w sobie pojemnik na pościel, ale to co innego niż skrzynia w łóżku kontynentalnym – pełni on inną funkcję. Zwykłe łóżka mają konstrukcję ramową. Składają się z ramy (zabudowanej albo wspartej na nóżkach), w której umieszcza się materac podparty na stelażu. Są niższe niż łóżka kontynentalne. Mogą być albo tapicerowane, albo drewniane. Różnego rodzaju łóżka do sypialni od renomowanych producentów znajdziesz na https://www.panmaterac.pl/lozka-19

Łóżko kontynentalne czy zwykłe – w jakie łóżko wyposażyć sypialnię?

Wybór konkretnego modelu łóżka, tj. kontynentalnego albo zwykłego, w pierwszej kolejności powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami. Tylko w ten sposób będziemy czuć się dobrze w swojej sypialni. W przypadku seniorów z pewnością lepiej sprawdzą się łóżka kontynentalne, których powierzchnia spania znajduje się wysoko nad podłogą. Dzięki temu łatwiej będzie wstawać.

Warto uwzględnić też styl wnętrza. Jeśli marzy Ci się sypialnia urządzona w stylu amerykańskim, Hampton albo hotelowym, wybór jest oczywisty – tu zdecydowanie pasuje łóżko kontynentalne. Jeśli z kolei wolisz styl rustykalny, industrialny czy boho, postaw na łóżko zwykłe wykonane z drewna.

Niemniej ważna jest wielkość pomieszczenia. Gdy Twoja sypialnia nie ma zbyt dużego metrażu, lepiej sprawdzi się zwykłe łóżko na nóżkach, które dodadzą meblowi wizualnej lekkości. Łóżko kontynentalne, które wygląda dość masywnie, może przytłoczyć wnętrze. Jeżeli natomiast pokój sypialniany jest dość przestronny, każda opcja będzie dobra.

Bez względu na to, który rodzaj łóżka wybierzesz, musisz zadecydować, jaka ma być jego szerokość, czy wolisz wariant z pojemnikiem na pościel, czy bez, jaki kolor tapicerki bądź wybarwienie drewna będzie pasować do aranżacji sypialni.

Jest przynajmniej kilka podstawowych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, aby mebel zapewnił komfortowe korzystanie z niego, a sypialnia prezentowała się efektownie.

Similar Posts